کدخبر: ۲۳۵۳۰۷ لینک کوتاه

دستگاه های کوچک کننده بینی و مشکلات آن

اقتصادنیوز: فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی درباره اینکه عمل جراحی پیکر تراشی برای چه کسانی مفید است توضیح داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ علیرضا صابری فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در مورد راهکار پیشگیری از عوارض جراحی زیبایی گفت: مردم زمانی که برای جراحی زیبایی به پزشک مراجعه می‌کنند تجربه، علم و مدرک آن را که باید مورد تایید وزارت بهداشت و انجمن‌های علمی باشد حتما در نظر بگیرند.

وی ادامه داد: همچنین اسامی پزشکان فوق تخصص جراحی پلاستیک در سایت انجمن آن‌ها به تفکیک شهرستان و محل کارشان موجود است و مردم می‌توانند از آن استفاده کنند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی البرز در مورد موضوع پیکرتراشی گفت: این جراحی نوعی شکل دادن به بدن بشمار می‌رود و تنها باید برای کسانی که از لحاظ پزشکی تایید شود انجام گیرد، چرا که در غیر این صورت گاهی عوارض جبران ناپذیر و حتی خطر مرگ نیز می‌تواند برای فرد به همراه داشته باشد.

وی به انجام عمل‌های ساکشن و زیبایی در مطب‌ها هشدار داد و گفت: این مساله علی‌رغم ممنوعیت گاهی وجود داشته و عوارض مختلفی همچون عفونت، هماتوم، آبسه و مرگ و میر را به همراه دارد.

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در پاسخ به اینکه دستگاه‌های کوچک کننده بینی چقدر موثر هستند،‌گفت: این مساله را مطلقا قبول نداریم چرا که به هیچ عنوان کارساز نیست و اگر تغییری در شکل بینی باشد موقت و برگشت‌پذیر بوده و هرگونه تبلیغات در این زمینه صددرصد کذب است.