کدخبر: ۲۳۵۶۰۳ لینک کوتاه

وزیر اطلاعات احمدی‌نژاد: افزایش قیمت دلار نقشه دشمن است

اقتصادنیوز: مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: افزایش قیمت دلار، ایجاد نارضایتی عمومی، به چالش کشیدن کل نظام، افزایش تورم در حد ورشکستگی و جلوگیری از ورود مجدد ایران به بحث هسته ای از نقشه های دشمن با محوریت نفوذ است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، حیدر مصلحی شامگاه پنجشنبه در جمع فعالان انقلابی شهرستان های جیرفت و عنبرآباد افزود: آمریکا، انگلیس و اسرائیل از چهار سال پیش در جمع بندی خود به این نتیجه رسیدند که برای مقابله با انقلاب اسلامی این نقشه ها را با محوریت نفوذ انجام دهند که اولین موردشان خروج آمریکا از برجام بود. 

وی ادامه داد: دشمن با انجام این نقشه ها دنبال منحرف کردن ذهن های مردم به سمت رهبری است که چرا مقام معظم رهبری در زمینه این مشکلات کاری نمی کند. 

وزیر اسبق اطلاعات اظهار داشت: بهترین راه مقابله با دشمن در شرایط کنونی صبر و تقوا است. 

وی به مسال نفوذ دشمن در کشور اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی طی پنج سال گذشته در هر مناسبتی مساله نفوذ را مطرح کردند چرا که دشمن با نفوذ دنبال رسیدن به اهداف خود است. 

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه نفوذ به 2 صورت موردی و جریانی در جامعه رخ می دهد، تصریح کرد: در نفوذ موردی یک نفر مورد هدف قرار می گیرد ولی در نفوذ جریانی دشمن با استفاده از امکانات خود یک جریان را در جامعه راه اندازی می کند که مردم، نخبگان و مسئولان را در تصمیمات دچار اشتباه کنند. 

مصلحی بیان کرد: ولایت جزو مباحث کلیدی و مبنای اسلام است و مخصوص یک دوره و زمان خاص نیست. 

وی افزود: خداوند در قرآن کریم معنی ولایت مداری را سلبی و ایجابی بیان می کند و در آیه 51 سوره مائده می فرماید که ولایت مدار یهود و نصارا نباشید لذا یهود و نصارا امروز اروپا و آمریکا هستند. 

وزیر اسبق اطلاعات بیان کرد: اوباما و ترامپ همواره با زبان تهدید می گویند گزینه نظامی روی میز است و برخی هم وحشت می کنند. 

مصلحی افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنان هفته گذشته فرمودند ما جنگی نداریم، اما یک عده تا یک اتفاق در دنیا می افتاد از این قضیه بهره برداری می کنند و می گویند جنگ می شود تا به اهداف خود برسند. 

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: ترامپ در مساله انتخابات دچار بحران شده است و یک عده در کشور می گویند ترامپ برای اینکه خودش را از این بحران بیرون بکشد باید در دنیا یک جنگ راه بیندازد و برای راه اندازی جنگ اولین اقدامش جنگ علیه ایران است. 

وی گفت: مقام معظم رهبری در سخنرانی‌هایشان فرمودند جنگ نخواهد بود، برای اینکه اقتدار و اهرم های نظام در یک سطحی است که آمریکا جرأت نمی کند نگاه چپ به ایران بیندازد. 

وزیر اسبق اطلاعات تصریح کرد: آمریکا در 40 سال گذشته در جنگ تحمیلی، افغانستان، عراق و سوریه و انواع تهدیدها و توطئه ها نظام ما را تجربه کرد لذا جرأت نمی کند به ملت ایران نگاه چپ بکند. 

وی گفت: امروز گردنه سخت پیش روی نظام مقدس جمهوری اسلامی، مشکلات اقتصادی است که باید به دور از سستی، آن را رد کنیم. 

نشست فعالان انقلابی شهرستان های جیرفت و عنبرآباد با حضور وزیر سابق اطلاعات در سالن شهید مداحی پور جیرفت برگزار شد. 

شهرستان جیرفت با 308 هزار نفر جمعیت در فاصله 230 کیلومتری جنوب کرمان واقع شده است.