کدخبر: ۲۳۷۱۲۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

پیشنهاد عجیب وزیر ارتباطات پس از مختل شدن کار دیجی‌کالا

اقتصاد نیوز:به‌فاصله یک روز از اعلام تعدیل نیروی بزرگترین فروشگاه اینترنتی کشور، وزیر ارتباطات در سفری استانی خبر از زمینه‌چینی برای تعامل این فروشگاه با یکی از روستاهای دارنده صنایع دستی داد!

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از خبرگزاری تسنیم، در چند روز گذشته بزرگترین فروشگاه اینترنتی کشور اعلام تعدیل نیرو کرد و این تصمیم را ناشی از نکاتی به‌شرح زیر دانست:

• افزایش قیمت ارز و کاهش ارزش ریال باعث کاهش قدرت خرید مردم از جمله مشتریان ما شده و فروش برخی گروه‌های کالایی را تحت تأثیر قرار داده است.

• زنجیره تأمین کالا دچار مشکل شده است و فعالیت شرکت‌های تأمین‌کننده کالا به‌دلایل مختلف کاهش یافته و خرده‌فروشی را دشوار کرده است.

• بی‌ثباتی در برنامه‌ریزی و تصمیم‌های اقتصادی شتاب‌زده باعث سردرگمی فعالان اقتصادی و بازار شده و در برخی از گروه‌ها شاهد توقف واردات و عرضه محصول هستیم.

اما به‌فاصله کمتر از یک روز از اعلام این خبر، محمد جواد آذری جهرمی؛ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه سفر به سیستان‌وبلوچستان با حضور در برنامه «شب‌های پرستاره» سیمای این استان از طرح برنامه‌ای برای دیجی‌کالا خبر داد.

وی با اشاره به اینکه دو هفته پیش یکی از اهالی روستای کلپورگان در سراوان در توییتر اعلام کرد که "به‌دلیل نداشتن اینترنت پرسرعت امکان عرضه محصول جهانی با 7000 سال سابقه را نداریم" گفت: در هفته گذشته این روستا به اینترنت پرسرعت متصل شد و امروز از این روستا دیدن کردم.

وی با بیان اینکه روستای کلپورگان صنایع دستی بی‌نظیری دارد، اظهار کرد: صنایع دستی این روستا قابل عرضه به کل دنیاست و با هماهنگی با یکی از سایت‌های معتبر فروش در فضای مجازی زمینه آموزش نحوه معرفی و فروش سفال برای سفالگران این روستا فراهم خواهد شد.

آذری جهرمی ادامه داد: شرکت پست هم متعهد شده است برای انتقال سفال‌های فروخته‌شده ظرف مدت دو هفته دفتری را در این روستا راه‌اندازی کند تا بتوانند سفارش‌های فروخته‌شده را به محل مورد نظر منتقل کنند.

برخی کاربران در شبکه‌های اجتماعی با اشاره به تعدیل نیروی صورت‌گرفته در این استارت‌آپ فعال در حوزه فروش آن‌لاین، این قبیل اقدامات از سوی وزیر ارتباطات را در جهت حمایت دانسته‌اند.