کدخبر: ۲۳۷۳۲۵ لینک کوتاه

رسانه‌های عربی مدعی شدند؛

حملات توپخانه‌ای ایران به منطقه‌ای در کردستان عراق

اقتصادنیوز؛ خبرگزاری شفق نیوز مدعی شد که ایران، امروز شنبه و دیروز منطقه ای مرزی در ارتفاعات اقلیم کردستان عراق را مورد هدف حملات توپخانه ای قرار داده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ برخی رسانه های عربی مدعی شدند که توپخانه ایران دیروز و امروز منطقه ای در ارتفاعات اقلیم کردستان عراق را مورد هدف قرار داده است.

شفق نیوز به نقل از منابع محلی مدعی شد که توپخانه ایران صبح امروز شنبه و دیروز حملات گسترده ای به ارتفاعات بربزینیان در منطقه مرزی برادوست که میان اقلیم کردستان عراق، ترکیه و ایران قرار دارد، داشته است و دلیل این حملات وجود نیروهای مسلح و گروه های معارض در آن منطقه است.

در این گزارش ادعا شده است که این حملات باعث شد که ساکنین این منطقه محل خود را ترک کنند و برخی باغ ها و زمین های کشاورزی دچار آتش سوزی شده اند.

روابط عمومی قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) روز جمعه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد:  یک تیم از اشرار گروهک تروریستی پژاک که در شامگاه بیست‌ونهم تیر ماه سال جاری به پایگاه دری واقع در منطقه مریوان استان کردستان حمله کرده بود، عصر روز جمعه، ۱۶ شهریور طی یک عملیات پیچیده و دقیق اطلاعاتی، در کمین رزمندگان غیور قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) نیروی زمینی سپاه در منطقه عمومی کامیاران گرفتار و منهدم شد.

طی این درگیری شش تن از تروریست‌ها به هلاکت رسیده و تعدادی نیز زخمی و متواری شدند.

در این اطلاعیه با اشاره به ضبط سلاح، مهمات و تجهیزات ارتباطی این تیم تروریستی توسط رزمندگان اسلام، تأکید شده است: همان‌گونه که به ملت ایران وعده داده شده است، آتش انتقام رزمندگان غیور دامان همه تروریست‌های مزدور و وابسته به استکبار جهانی را که در پی ایجاد ناامنی، خرابکاری و بر هم زدن آرامش در میهن اسلامی هستند، خواهد گرفت.

روابط عمومی قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) نیروی زمینی سپاه در پایان این اطلاعیه خاطرنشان کرده است: فرزندان ملت ایران در مرزهای کشور با اشراف اطلاعاتی و آمادگی‌های همه‌جانبه، اجازه عرض اندام به گروهکهای تروریستی و ضد انقلاب و حامیان آنان را نداده و هرگونه تعرض و شیطنت را با پاسخ سخت و مهلک مواجه خواهند ساخت.