اوباما دوباره به کاخ سفید حمله کرد

کدخبر: 237427
اقتصادنیوز : باراک اوباما رئیس جمهوری سابق آمریکا در ویدیویی تازه برای دومین روز متوالی از «رفتارهای بی سابقه» دونالد ترامپ و سیاست های کاخ سفید انتقاد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، اوباما همچنین از جوانان خواست در انتخابات میاندوره ای ماه نوامبر شرکت کنند.

وی اظهار داشت: ما شاهد رفتارهای بی سابقه ای در کاخ سفید هستیم که عرف و عادت معمول در میان دموکرات ها و جمهوریخواهان را نقض کرده است. اگر شما رای دهندگان جوان نگران اتفاقاتی هستید که طی دو سال گذشته در کاخ سفید رخ داده است، تنها راه نظارت بر این رفتار آن است که کنگره و مقام هایی داشته باشیم که برای ارزش ها و ایده آل های آمریکا به پا می خیزند.

اوباما در ادامه انتقادهایش از رئیس جمهوری آمریکا گفت: ما می بینیم عادات و اصولی که طی دهه ها در خدمت ما بوده است، نقض می شود. همچنین سیاست هایی اتخاذ شده که به نفع ثروتمندان و قدرتمندان بوده است.

پیام ویدیویی اوباما در حالی است که وی روز جمعه در سخنانی در دانشگاه ایلینوی به نفع نامزدهای دموکرات در انتخابات میاندوره ای سخن گفت.

اوباما از آنچه که «گرم گرفتن با روسیه» و «تضعیف اتحادهای جهانی» خواند، انتقاد کرد و با اشاره به انتخابات آتی کنگره آمریکا گفت: دو ماه دیگر، این شانس را داریم که خردورزی را به صحنه سیاسی کشور بازگردانیم.

ساعتی بعد از سخنرانی روز جمعه اوباما، ترامپ به آن واکنش نشان داد و گفت که این سخنرانی به قدری برای او کسالت آور بوده که در حین پخش آن «خوابش برده است.»

انتخابات کنگره آمریکا ششم نوامبر (15 آبان 97) برگزار می شود و در آن تمامی 435 کرسی مجلس نمایندگان و یک سوم از کرسی‌های مجلس سنای این کشور به رای گذاشته خواهد شد.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما