کدخبر: ۲۳۸۴۴۰ لینک کوتاه

واکنش تند دونالد ترامپ به دیدارهای ظریف و جان کری

اقتصادنیوز: رئیس‌جمهوری آمریکا دیدارهای وزیر خارجه سابق این کشور با وزیر امور خارجه ایران را «غیرقانونی» خوانده و گفته است این دیدارها در راستای تضعیف اقدامات دولت او انجام شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، آسوشیتدپرس نوشت، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا گفته است که دیدارهای «جان کری» وزیر خارجه سابق آمریکا با «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران در راستای تضعیف اقدامات دولت او انجام شده است.

ترامپ در حساب کاربری توییتر خود نوشته است: «جان کری دیدارهای غیرقانونی با رژیم بسیار متخاصم ایران داشته است و این اقدام تنها می‌تواند برای تضعیف کارهای بزرگ ما و به زیان مردم آمریکا باشد. او به آنها گفته است تا رفتن دولت ترامپ صبر کنید! آیا او بر اساس «قانون ثبت نام عوامل خارجی» فعالیت خود را ثبت کرده است؟»

جان کری روز گذشته در مصاحبه‌ای اذعان کرد که در دو سال اخیر با محمد جواد ظریف دیدارهایی داشته است.

کری گفته است که هدف او از این دیدارها دادن مشاوره به محمد جواد ظریف برای مواجهه با سیاست‌های آمریکا نبوده بلکه وی سعی کرده است بفهمد که چطور می‌توان مسائل را با ایران حل و فصل کرد.

در همین حال یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا نیز روز گذشته گفته است جان کری نباید استراتژی دولت دونالد ترامپ در قبال ایران را تضعیف کند.