کدخبر: ۲۳۹۳۸۵ لینک کوتاه

وزیر دفاع روسیه: اسرائیل حادثه غم انگیزی برای مسکو رقم زد

اقتصادنیوز: وزیر دفاع روسیه در گفت وگوی تلفنی با وزیر جنگ رژیم صهیونیستی اعلام کرد که در پی اقدام غیرمسئولانه نیروی هوافضای اسرائیل حادثه غم انگیزی برای روسیه رقم خورده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سرگئی شایگو افزود: هواپیمای تجسسی روسیه بر فراز دریای مدیترانه در نتیجه اقدامات غیرمسئولانه نظامیان اسرائیلی، سرنگون شد و در پی آن 15 نظامی روس کشته شدند.

وی خطاب به «آویگدور لیبرمان» گفت: با وجود توافق مربوط به هشدار در خصوص حوادث خطرناک، فرماندهی ارتش روسیه در سوریه تنها یک دقیقه مانده به شلیک خبر را دریافت کرده است.

پیشتر نیز وزارت دفاع روسیه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که روسیه پاسخ دادن به این اقدام اسرائیل را حق خود می داند.

به گزارش ایرنا، بامداد امروز اعلام شد که ارتباط پایگاه نظامی'حمیمیم' با یک فروند هواپیمای شناسایی از نوع IL-20 قطع شده است.

ارتباط این هواپیما در ساعت 23 به وقت مسکو هنگام بازگشت به پایگاه نظامی حمیمیم و از فاصله 35کیلومتری سواحل سوریه قطع شد و هنگام قطع ارتباط با این هواپیما، چهار جنگنده F-16 درحال بمباران لاذقیه بودند.

روسیه می گوید که بر اثر اعمال تحریک آمیز هواپیماهای اسراییلی، هواپیمای روسی مورد هدف موشک اس-200 پدافند هوایی سوریه قرار گرفت و 15 تن از سرنشینان هواپیما کشته شدند.