سفر هیئت نظامی آمریکا به ازبکستان

کدخبر: 239469
اقتصادنیوز؛ هیئتی از گارد ملی آمریکا به سرپرستی سرتیپ «جیسون بایلس» وارد «تاشکند» پایتخت ازبکستان شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ هیئتی از گارد ملی آمریکا به سرپرستی سرتیپ «جیسون بایلس» وارد «تاشکند» پایتخت ازبکستان شد.

فرمانده گارد ملی استان «میسیسیپی» آمریکا که در این سفر سرپرستی هیئت مذکور را بر عهده دارد با «عبدالسلام عزیزاف» وزیر دفاع ازبکستان دیدار کرد.

در این دیدار طرفین چشم انداز گسترش همکاری های متقابل ازبکستان و آمریکا در زمینه دفاعی و تحکیم روابط متقابل در حوزه نظامی و فنی و آموزش نظامیان را بررسی کردند.

همچنین در این دیدار مسائل مهم منطقه از جمله امنیت در منطقه آسیای مرکزی مود بررسی قرار گرفت.

پس از این دیدار هیئت آمریکایی از آکادمی نیروهای مسلح ازبکستان بازدید و با فعالیت این آکادمی آشنا شد.

کشورهای آسیای مرکزی همواره مورد نظر آمریکا و کشورهای غربی بوده اند به همین منظور واشنگتن از گذشته تاکنون به دنبال تقویت روابط خود با این کشورها است.

اما از میان کشورهای آسیای مرکزی ، ازبکستان در جایگاه خاصی قرار دارد، هم مرز بودن این کشور با افغانستان و ایجاد فضای باز بعد از مرگ رئیس جمهور سابق این کشور (کریم اف) از مواردی می‌باشد که واشنگتن را ترغیب می کند تا هر گونه شده نفوذ خود را در این منطقه و به خصوص ازبکستان که مورد توجه چین و روسیه نیز هست، افزایش دهد به همین منظور آمریکا با اعزام مقامات خود در قالب هیئت های گوناگون از نظامی، مذهبی تا حقوق بشر گرفته تا در این منطقه حضور یابد. 

تیتر یک
  • مسیر خوانی بازار سکه در ایام روزه داری

    اقتصادنیوز: در ماه رمضان معمولا بازارها دچار رکود می شوند اما قیمت سکه با صعود روبرو شده است.

از دست ندهید
بلیط هواپیما