کدخبر: ۲۳۹۹۸۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

محرومیت پرسپولیس ۱ ساله شد

اقتصاد نیوز:دیروز سالگرد محرومیت پرسپولیس از پنجره های نقل و انتقالاتی بود که توسط انتقال نافرجام مهدی طارمی به تیم ریز اسپورت ترکیه رقم خورد اما پس از گذشت یک سال از آن روز، حال پرسپولیس خوب خوب خوب است.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از سایت نود، یک سال قبل پرسپولیس مهار نشدنی به نظر می‌رسید. آن‌ها در لیگ قهرمانان، به مرحله نیمه نهایی رسیده بودند و در لیگ هم با وجود اختلاف سه امتیازی با صدر جدول، شانس اول قهرمانی محسوب می‌شدند. هیچ تیمی، نمی‌توانست مقابل تیم برانکو ایستادگی کند اما افتضاح مشترک طاهری و طارمی، آن‌ها را لبه پرتگاه فرستاد. روز ۳۱ شهریور، خبر حکم محرومیت ۴ ماهه طارمی و محروم شدن پرسپولیس از دو پنجره نقل و انتقالات منتشر شد. خبری که می‌توانست به تنهایی، روزهای خوب پرسپولیس را تمام کند. برانکو بهترین بازیکن و آقای گل تیمش را برای ۴ ماه در اختیار نداشت، جام جهانی در راه بود و بازیکنان زیادی از دست می‌داد و در طرف مقابل تابستان نمی‌توانست هیچ خریدی بکند. 

خیلی‌ها آماده بودند تا این اتفاق را، به عنوان سکانس آخر روزهای خوب پرسپولیس ثبت کنند اما دوران طلایی آن‌ها، ادامه پیدا کرد. پرسپولیس خیلی زود خودش را از مسیر سقوط، نجات داد و حالا از یک سال قبل هم قدرتمندتر به نظر می‌رسد. یک تیم آماده، که دوباره قرار است در نیمه نهایی لیگ قهرمانان بازی کند و این بار رویای فینالیست شدن را جدی‌تر از قبل در سر دارد.

روزشمار محرومیت یک ساله پرسپولیس

۳۱ شهریور ۹۶: پرسپولیس از دو پنجره نقل و انتقالات و مهدی طارمی، ۴ ماه از تمام مسابقات رسمی محروم شدند.

۴ مهر ۹۶: پرسپولیس در بازی رفت نیمه نهایی لیگ قهرمانان، ۴ گل از الهلال خورد و شانس فینالیست شدن را از دست داد.

۲۵ مهر ۹۶: با وجود نمایش خوب در بازی برگشت، پرسپولیس با تساوی ۲-۲ مقابل الهلال از لیگ قهرمانان آسیا حذف شد.

۴ آبان ۹۶: دربی رفت لیگ برتر با یک گل، به نفع پرسپولیس تمام شد و آن‌ها دوباره در لیگ روی دور افتادند.

۲۰ آذر ۹۶: تیم برانکو با شکست صنعت نفت، با اختلاف ۷ امتیازی قهرمان نیم فصل شد و علیپور هم با زدن دو گل به عنوان آقای گل جدید لیگ، جایگاهش را تثبیت کرد.

۲۲ فروردین ۹۷: محسن ربیع‌خواه با مصدومیتی شدید، برای مدت طولانی از فوتبال دور شد و نیم فصل اول فصل بعد را هم از دست داد.

۲۷ فروردین ۹۷: پرسپولیس با پیروزی یک – صفر مقابل السد، به عنوان صدرنشین از گروهش در لیگ قهرمانان آسیا صعود کرد.

۲۷ اردیبهشت ۹۷: گل دقیقه ۸۹ جلال حسینی، پرسپولیس را به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا رساند.

۸ خرداد ۹۷: کارت پایان خدمت عالیشاه صادر شد تا او در کنار نوراللهی، تنها بازیکنان اضافه شده به پرسپولیس پس از محرومیت باشند.

۳۰ تیر ۹۷: وحید امیری پس از درخشش در جام جهانی، به ترابوزان اسپور پیوست. قبل از او صادق محرمی، فرشاد احمدزاده و محسن مسلمان از پرسپولیس جدا شده بودند و تعداد جدا شده‌های تیم برانکو در تابستان به ۴ نفر رسید. در کنار ربیع‌خواه، که بخاطر مصدومیت نمی‌توانست آن‌ها را همراهی کند.

۱ شهریور ۹۷: پرسپولیس پس از سه تساوی پیاپی، به رده سوم لیگ سقوط کرد.

۲۶ شهریور ۹۷: چند روز پس از پیروزی مقابل نساجی و برگشت به فرم خوب لیگ، پرسپولیس با نمایشی رویایی ۳-۱ الدحیل را شکست داد و دوباره به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا صعود کرد. آن‌ها تنها تیم مشترک نیمه نهایی دو فصل اخیر لیگ قهرمانان هستند.