کدخبر: ۲۴۱۰۴۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

منصور هادی: حوثی‌ها به نفع ایران و حزب‌الله فعالیت می‌کنند

اقتصادنیوز؛ منصور هادی، رئیس جمهور دولت مستعفی یمن مدعی شد: حوثی‌ها وفاداری ملی خود را فروخته است و به عنوان نماینده جنگی به نفع ایران و حزب‌الله فعالیت می کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ رئیس جمهور دولت مستعفی یمن در نشست مجمع عمومی سازمان ملل بار دیگر مدعی دخالت ایران در یمن و حمایت تسلیحاتی از انصارالله شد.

عبدربه منصور هادی، امروز (چهارشنبه) در نشست مجمع عمومی سازمان ملل مدعی شد: دولت یمن امروز با گروه مذهبی پیچیده ای می جنگند که حکومت را حق الهی خود می داند و انواع خشونت را به کار می گیرد .این گروه وفاداری ملی خود را فروخته است و به عنوان نماینده جنگی به نفع ایران و حزب‌الله فعالیت می کند.

منصور هادی در سخنرانی اش در مجمع عمومی سازمان ملل  با طرح ادعاهای بی اسای علیه ایران خواستار ایجاد فشار بر ایران از سوی جامعه بین‌المللی و توقف دخالت های ایران در یمن و حمایت های آن از انصارالله شد.

رئیس جمهور دولت مستعفی یمن مدعی دخالت آشکار ایران در یمن، حمایت تسلیحاتی و موشکی و مستشاری از انصارالله ،هدف قرار دادن آب های منطقه‌ای و بین‌المللی، تعرض به کشتیرانی بین‌المللی از سوی ایران و همچنین حمایت‌های ایران از تروریسم از جمله داعش و القاعده شد.

این ادعا در حالی مطرح می شود که مقامات کشورمان همواره تاکید می‌کنند جمهوری اسلامی ایران هیچ دخالتی در امور داخلی یمن ندارد و خواستار ایجاد راه حل مسالمت آمیز برای حل بحران یمن است.

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان قبل از این نیز در واکنش به تحولات اخیر یمن، با اشاره به تداوم تجاوز وحشیانه خارجی که به نابودی زیرساخت‌ها و محاصره همه جانبه و کشتار جمعی و خاموش ملت یمن منجر شده است، ابراز امیدواری کرد: همه گروه‌ها، احزاب و جریان‌های سیاسی و اجتماعی یمن، ضمن همبستگی با یکدیگر از جبهه واحد ملی بر علیه تجاوز خارجی محافظت کنند.