کدخبر: ۲۴۱۰۵۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

مطهری: تروریسم و افراط گرایی دشمن ادیان الهی هستند

اقتصادنیوز : نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تروریسم و افراط گرایی را دشمن ادیان الهی خواند و گفت: اسلام و مسیحیت همواره بر همزیستی مسالمت آمیز پیروان ادیان آسمانی در کنار یکدیگر تأکید ویژه دارند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خانه ملت ،علی مطهری روز چهارشنبه در دیدار سرگئی گاوریلوف عضو دومای روسیه و عضو مجمع بین المجالس کشورهای مسیحی ارتدوکس و هیأت همراه با اشاره به اشتراکات میان مجلس شورای اسلامی و مجمع بین المجالس کشورهای مسیحی ارتدوکس، افزود: توجه جدی به ادیان آسمانی و محوریت دین از اشتراکات مهمی است که می توان از این بستر برای حل معضلات فرهنگی و اعتقادی جوامع بهره برد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه افراط گرایی مانع جدّی در برابر برقراری عدالت و امنیت در جهان است، گفت وگو میان صاحبنظران اسلام و مسیحیت می تواند به تقریب مذاهب و نزدیکی جوامع به یکدیگر کمک کند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی حضور سه نماینده ارامنه در مجلس شورای اسلامی را نشاندهنده آزادی حق انتخاب پیروان ادیان آسمانی در ایران و حقوق برابر با دیگر هموطنان مسلمان ایرانی خود دانست.

تاکید بر مبارزه با تروریسم و خشکاندن ریشه های آن در همه کشورهای جهان

سرگئی گاوریلوف عضو دومای روسیه و رئیس مجمع بین المجالس کشورهای مسیحی ارتدوکس نیز در ادامه این دیدار با قدردانی از حمایت های جمهوری اسلامی ایران از مسیحیان ساکن در ایران، سوریه و

عراق گفت: مسیحیان ارتدوکس هیچگاه پشتیبانی و حمایت دولت و ملت ایران از مسیحیان محاصره شده توسط گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه را فراموش نخواهند کرد.

رئیس مجمع بین المجالس کشورهای مسیحی ارتدوکس بر توسعه و گسترش همکاری و ارتباطات چند جانبه مجمع کشورهای مسیحی ارتدوکس با سازمان های اسلامی استقبال کرد و افزود: توسعه و گسترش همکاری ها و رایزنی و گفت وگوهای مستمر فیمابین به انتقال اخبار و اطلاعات صحیح به مردم کشورهای مختلف جهان منجر می شود.

وی با تسلیت شهادت جمعی از هموطنان کشورمان در حادثه تروریستی اهواز بر مبارزه با تروریسم و خشکاندن ریشه های آن در منطقه خاورمیانه و همه کشورهای جهان تأکید کرد.