کدخبر: ۲۴۱۰۶۷ لینک کوتاه

رییس جمهوری چین: در برابر آمریکا به خود اتکا می کنیم

اقتصادنیوز :&#۰۳۹;شی جین پینگ&#۰۳۹; رییس جمهوری خلق چین در اولین واکنش پس از اعمال تعرفه آمریکا بر روی ۲۰۰ میلیارد دلار از کالاهای ساخت چین اعلام کرد کشورش در برابر واشنگتن راهی بجز اتکای بیشتر به خود ندارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب ، رییس جمهوری چین تاکید کرد وقتی آمریکا فشارهایش را بر تجارت و اقتصاد برای مقابله با چین بیشتر می کند ما بیشتر به خود متکی می شویم و این چیز بدی نیست.

در همین حال بخش های صنعتی و کشاورزی در چین با انتشار بیانیه هایی خواستار آن شده اند که دولت چین پاسخ لازم را به زورگویی های آمریکا بدهد.

رییس جمهوری چین با اشاره به اینکه در رویارویی تجاری با آمریکا باید از خود حراست کنیم، تاکید کرد که واشنگتن یکجانبه گرایی و حمایت های تک جانبه تجاری را به حد اعلی رسانده است.

وی که به عنوان یک رهبر قدرتمند در چین و جهان شناخته می شود، تصریح کرد که زمان اتکا به خود و جدا شدن از وابستگی به فنآوری های بیگانه فرا رسیده است.

شی افزود که باید ارزش خود اتکایی را بدانیم وقتی آمریکا یکجانبه گرایی می کند ما باید به سمت کاهش وابستگی به دانش خارجی برویم و در این راه استقلال بدست بیاوریم.

رییس جمهوری چین گفت که برای دستیابی به رشد و توسعه دیگر راهی بجز اتکا به دانش و فناوری داخلی وجود ندارد و این برای کشور اصلا بد نیست.

دولت چین اعلام کرده است که برای رفع برخی چالش ها تعرفه بر روی اقلام الکترونیکی وارداتی از 12.2 درصد به 8.8 درصد و برای واردات مصالح و منسوجات از 11.5 درصد به 8.4 درصد کاهش خواهد یافت.