کدخبر: ۲۴۱۱۵۶ لینک کوتاه

استقلال ناکام‌تر از فصل قبل

اقتصاد نیوز:سال دوم مربیگری شفر در استقلال، از دوران منصوریان هم سخت‌تر شده است.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از سایت نود، دربی تهران هم طلسم استقلال را نشکست و آن‌ها همچنان، نه می‌برند و نه حتی گل می‌زنند. استقلال در دربی این هفته تهران، نمایشی ضعیف داشت. تیم شفر موقعیت چندانی روی دروازه پرسپولیس نساخت و در یک بازی بی روح از هر دو طرف، به مساوی بدون گل رسید. با یک بازی کمتر، آن‌ها ۸ امتیاز از پرسپولیس عقب هستند و با تعداد بازی مساوی هم ۸ امتیاز از پدیده دیگر مدعی قهرمانی لیگ عقب افتاده‌اند.

نکته عجیب اما، تعداد بردهای تیم شفر است. استقلال این فصل ۷ بازی در لیگ برتر و ۲ بازی در لیگ قهرمانان آسیا انجام داده و فقط، توانسته تراکتورسازی را شکست دهد. یک برد از ۹ بازی، بدترین آمار استقلال در سال‌های اخیر محسوب می‌شود. سال اول منصوریان که استقلال اوضاع خوبی نداشت، از ۹ بازی ابتدایی لیگ سه برد بدست آورد. فصل پیش هم وقتی شفر روی نیمکت استقلال نشست، آن‌ها از ۹ بازی‌شان ۲ برد داشتند. حالا اما استقلال با یک برد در ۹ بازی، هم از لیگ قهرمانان آسیا حذف شده و هم در لیگ برتر، هفته به هفته از قهرمانی دورتر می‌شود.

رکورد عجیب‌تر استقلال، وضعیت گلزنی آن‌ها در لیگ برتر است. استقلال در ۷ هفته ابتدایی لیگ، فقط در دو بازی موفق به گلزنی شده است. شرایطی شبیه منصوریان فصل پیش، که شغلش در استقلال را از دست داد. لیگ شانزدهم هم استقلال با وجود شروع ضعیف در لیگ، اوضاع خوبی در حمله داشت و در ۶ بازی از ۷ بازی ابتدایی‌اش گل زد.

دیر شروع شدن آماده‌سازی، ستاره‌های جدا شده آن‌ها و ناکامی خریدهای جدید، دوباره از استقلال چهره‌ای ناکام ساخته است. استقلالی که کمتر از دو فصل گذشته برده و در گلزنی هم با وجود گرو و تبریزی و باقری، به اندازه فصل قبل بد کار می‌کند. سندروم سال دوم استقلال، فعلا به شفر هم مثل منصوریان رحم نکرده است.