کدخبر: ۲۴۱۶۹۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
اگه زیاد خواب آلو هستید این بیماری را دارید!

اگه زیاد خواب آلو هستید این بیماری را دارید!

اقتصادنیوز:اگر جز افرادی هستید که بیشتر اوقات احساس خواب آلودگی می کنید بهتر است این قضیه را جدی بگیرید و به پزشک مراجعه کنید.

به گزارش اقتصادنیوز به الو دکتر؛ برخی از افراد در ابتدای صبح یا عصرها احساس خستگی یا خواب آلودگی می کنند که می تواند طبیعی باشد اما برخی افراد همیشه احساس خستگی می کنند که می تواند نشان از اختلالات یا بیماری کبدی باشد. در ادامه این مطلب به بررسی این موضوع می پردازیم.

ارتباط خواب آلودگی و بیماری های کبدی

بررسی‌ها نشان می‌دهند استراحت و کبد ارتباط مستقیمی با یکدیگر دارند و اگر فرد در صورت خواب و استراحت کافی پس از ساعاتی کار کردن احساس کسالت و خستگی زیادی می‌کند دچار نوعی نارسایی کبدی می‌باشد.

گفتنی است، شناخت نقش کبد در تولید انرژی مشخص می‌کند که چگونه کبد ناسالم می‌تواند سبب احساس خستگی شود. کبد نقش عمده‌ای در تولید انرژی برای بدن دارد. همانطور که می‌دانید، کبد کلوگز را به کلیگوژن تبدیل می‌کند و برای استفاده بعدی بدن ذخیره می‌کند.

نتایج مطاعات نشان می‌دهند استراحت ناکافی و خوابیدن در بازه کوتاهی در سب نیز باعث بروز کبد چرب می‌شود و میل افراد را به خورن مواد غذایی چرب و پر کالری افزایش می‌دهد. 70درصد کسانی که بعد از وعده غذایی ناهار احساس خواب آلودگی دارند دچار کبد چرب هستند و حتما سونوی کبد انجام دهند چون کبدشان بیمار است.