کدخبر: ۲۴۱۷۵۳ لینک کوتاه

ماهاتیر محمد: مالزی چاره‌ای جز اطاعت از تحریم‌های آمریکا ندارد

اقتصادنیوز: نخست وزیر مالزی گفت کشورش چاره‌ای جز اطاعت از تحریم‌های آمریکا علیه ایران ندارد؛ در غیر این صورت آمریکا مشکلاتی برای اقتصاد و ارز آنها ایجاد خواهد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، پایگاه خبری مالای میل نوشت، «ماهاتیر محمد» نخست وزیر مالزی  در مصاحبه با شبکه ترک «تی آر تی» در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک گفت: بی‌ثباتی دولت آمریکا در روابط بین‌الملل برای اقتصاد مالزی هزینه خواهد داشت.

«ماهاتیر محمد» با بیان اینکه تحریم‌های آمریکا روابط تجاری مالزی با ایران را  کاهش داده و احتمالا کاملا متوقف خواهد کرد درباره ادعاهای «دونالد ترامپ» در خصوص تبعات روابط تجاری با ایران گفت: ما قطعا از این تصمیم آمریکا آسیب خواهیم دید؛ اما تجارت را با دیگر شرکای تجاری ادامه می‌دهیم تا تاثیر این آسیب‌ها را کم کنیم.

وی در پاسخ به سوالی درباره قطع روابط تجاری با ایران در راستای تحریم‌های آمریکا علیه این کشور گفت: ما چاره دیگری نداریم و اگر شما از آمریکایی‌ها اطاعت نکنید، اقداماتی را علیه بانک‌‌ها و پول ملی شما انجام می‌دهند.

نخست وزیر مالزی گفت: بلاتکلیفی‌های رئیس جمهور آمریکا در روابط بین الملل و مخالفت او با جهانی شدن، به کشورهای کوچکی چون مالزی آسیب اقتصادی می‌زند. وقتی مشخص نیست کشورهای قدرتمند چه نوع سیاستی را دنبال خواهند کرد، بلاتکلیفی بوجود می‌آید و این به قیمت آسیب زدن به ثروت و مواضع کشورهایی مانند مالزی است.