کدخبر: ۲۴۱۷۵۴ لینک کوتاه

یک نماینده خواستار تشکیل کمیته حقیقت‌یاب برای بررسی شرایط اقتصادی شد

اقتصادنیوز: نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: شورای عالی هماهنگی اقتصادی، کمیته حقیقت‌یابی را برای تعیین سهم هر یک از عوامل داخلی و خارجی در شرایط اقتصادی کنونی کشور تشکیل دهد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، احمد مازنی در نطق میان‌دستور خود در نشست علنی امروز مجلس (یکشنبه ۸ مهر ۹۷) گفت: در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ضروری است با اعلام آتش‌بس فوری بین نیروهای درون نظام و آغاز گفت‌وگوی ملی آسیب‌شناسی عملکرد چهل ساله و افق دهه پنجم را در دستورکار قرار دهیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: شورای عالی هماهنگی اقتصادی، کمیته ویژه حقیقت‌یابی را تشکیل دهد تا سهم هر عامل داخلی و خارجی در شرایط اقتصادی کنونی کشور مشخص شود تا بتوانیم با این پدیده و بحران مبارزه کنیم.

وی افزود: همچنین لازم است تا تهیه برنامه‌ای با محوریت سیاست خارجی برای بهره‌گیری از دستاوردهای دیپلماسی و تهیه برنامه‌ای با محوریت سیاست داخلی با تأکید بر ارتقای اعتماد اجتماعی و بهره‌گیری از ظرفیت سرمایه‌های انسانی و اجتماعی در جهت مهار بحران در دستورکار شورای عالی هماهنگی اقتصادی قرار گیرد.

مازنی خاطرنشان کرد: به مسئولان ارشد نظام تأکید می‌کنم گفت‌وگوی اعتمادساز مقامات ارشد نظام با مردم و تشریح ابعاد ظالمانه تحریم به صورت شفاف در دستورکار قرار گیرد و به مردم گفته شود که چه اتفاقی افتاده و چه اتفاقی در شرف وقوع است و برای مهار بحران مردم و حاکمیت باید چگونه با هم همکاری کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: برای فرهنگ‌سازی با توجه به فضای کنونی جهانی که از اتاق شیشه‌ای در حال تبدیل شدن به گوی بلورین است بسیار سخت است. بنده و همکارانم در کمیسیون فرهنگی مجلس در این شرایط دست همه عناصر تأثیرگذار در حوزه فرهنگ و هنر را می‌بوسیم و از همگان به ویژه مراجع معظم تقلید، دانشگاهیان، حوزویان و اصحاب فرهنگ و هنر یاری می‌طلبیم.

وی افزود: از دولت و سازمان برنامه و بودجه می‌خواهم که در آستانه تشکیل ستاد بودجه اعتبارات حوزه فرهنگ را متناسب با شأن فرهنگی ملت ایران تعریف کنند.

مازنی در پایان خاطرنشان کرد: اصلاح نظام انتخابات فراتر از اصلاح قانون انتخابات است، بنابراین از دولت و مجلس انتظار دارم در جهت اصلاح نظام انتخابات اقدام لازم را به عمل آورند و از فعالان سیاسی انتظار می‌رود به جای انشعاب‌های حزبی نسبت به شکل‌گیری احزاب سراسری اقدام کنند.