خدمات جدید یک استارتاپ در بخش بیمه

کدخبر: 241996
اقتصادنیوز: شفافیت، مقایسه نرخ بیمه‌ها و خدمات آنها مهم‌ترین ویژگی استارتاپ «ازکی» به عنوان مرکز مشاوره و انتخاب بیمه است.

تیم لطیف، بنیانگذار ازکی( (AZKI.com در نشستی خبری با اشاره به اینکه هنوز فروش بیمه به صورت آنلاین در ایران جا نیفتاده و خرید بیمه به صورت سنتی انتخاب می‌شود، گفت: براساس تحقیقات بازاری که انجام دادیم 80 درصد مردم تفاوت پوشش‌های بیمه‌ای را نمی‌دانند.

وی افزود: در اینجا همه بیمه‌ها نماینده ویژه خود را دادند و به طور طبیعی هر نماینده تنها شرکت بیمه خود را به مشتری معرفی می‌کند.

وی با اشاره به وجود 40 هزار نماینده بیمه در کشور اضافه کرد: اکنون مرکز مشاور بیمه‌ای که بی‌طرفانه اطلاعات و مشاوره به مشتری بدهد وجود ندارد.

وی هدف اصلی ازکی را نوآوری در فروش بیمه به همراه شفافیت دانست.

لطیف افزود: «ازگی» از لحاظ زیرساخت فناوری اطلاعات (IT) بسیاری قوی است و با ابزارهای مناسبی کار می‌کند. همچنین این شرکت در بحث مذاکره تجربه خوبی دارد و به لحاظ جذب سرمایه در داخل و خارج مشکلی ندارد.

وی در حالی که بحث مشاوره را یکی از مهم‌ترین موضوعات در خرید بیمه توسط مشتری دانست افزود: ازکی در ارائه مشاوره توانایی بالایی دارد.

لطیف در ادامه با اشاره به اینکه دید بیمه مرکزی بسیار باز است افزود: اکنون بیمه مرکزی مشکلی با فروش بیمه به صورت آنلاین ندارد.

وی گفت: با توجه به تحربه دیگر کشورها جاافتادن صنعت بیمه به صورت آنلاین نیاز به زمان بیشتری دارد اما در نهایت موفق خواهد بود.

لطیف ادامه داد: فعالیت ما تهدیدی برای نمایندگی‌ها نیست و برخی از فروش‌های تخصصی بیمه باید از طریق نمایندگان صورت گیرد.

وی در پایان تصریح کرد: با فعالیت شرکت‌های آنلاین فروش بیمه تعداد کارمندان فعال در این زمینه نه تنها کم نشده بلکه افزایش می‌یابد.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما