کدخبر: ۲۴۲۱۰۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

سودان خواستار دوبرابر شدن نیروهای حافظ صلح سازمان ملل شد

اقتصادنیوز : در آخرین روز از هفتاد و سومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل، وزیر خارجه سودان خواستار اعزام بیشتر نیروهای حافظ صلح سازمان ملل در مرز با سودان جنوبی شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر ، الدردیری محمد احمد وزیر خارجه سودان در آخرین روز از هفتاد و سومین نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل ضمن درخواست از همسایه جنوبی خود برای پای بندی و اجرای توافقات دوجانبه، همچنین از شورای امنیت سازمان ملل خواست تا با دو برابر شدن تعداد نیروهای حافظ صلح در مرز مشترک با سودان جنوبی موافقت کند.

وزیرخارجه سودان همچنین در سخنان خود اعلام کرد که امیدوار است که رهبران سودان جنوبی فرصت صلح را از دست ندهند و به تعهدات خود پای بند باشند.

الدردیری همچنین گفته است که سودان با سایر کشورهای منطقه‌ از جمله با جیبوتی، سومالی و اوگاندا توافق کرده که نیروهای حافظ صلح در سودان جنوبی از ۴۰۰ هزار نفر به ۸۰۰ هزار نفر افزایش یابد و امیدوار است شورای امنیت این درخواست را مورد پذیرش قرار دهد.

وزیرخارجه سودان در بخش دیگری از سخنان خود روابط کشورش با سودان جنوبی را دارای تغییرات قابل توجه و پیشرفت خوانده و در پایان اظهار امیدواری کرده که دولت سودان بتواند با همسایه جنوبی خود در مورد اختلافات در مورد مرزهای مشترک و همچنین رودخانه نیل به یک راه حل و تفاهم دو جانبه دست یابد.