فرمانده نیروی هوا فضای سپاه پاسداران:

حدود 40 تروریست در حمله موشکی ایران به هلاکت رسیدند/اجساد هنوز زیر آوار است

کدخبر: 242289
اقتصادنیوز؛ امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوا فضای سپاه پاسداران گفت: حدود ۴۰ نفر از تروریست ها به هلاکت رسیده اند اما اجساد هنوز زیر آوار است و اطلاعات تکمیلی در آینده اعلان می شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر؛ امیر علی حاجی زاده فرمانده نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سی و یکمین محفل انس پیشکسوتان جهاد و شهادت که عصر امروز سه شنبه ۱۰ مهر در مسجد ولی عصر تهران برگزار شد در خصوص عملیات موشکی روز گذشته سپاه علیه گروه های تروریستی در سوریه، گفت: اهمیت این عملیات به اطلاعاتی بود که نیروی قدس سپاه در اختیار ما قرار دادند.

وی افزود: اطلاعات نیروی قدس سپاه بسیار خوب و دقیق بود و به همین دلیل عملیات موفقی را انجام دادیم. در عملیات دیگری که به گروه‌های تروریستی در اقلیم کردستان داشتیم اطلاعات نیروی زمینی کمک بسیاری به ما کرد.

حاجی زاده گفت: این منطقه در نزدیک فرات بود که در اختیار آمریکایی هاست پس نمی توانستیم از پهپاد های شناسایی استفاده کنیم زیرا ممکن بود آمریکایی ها به تروریست ها اعلام کنند و آنها نیز محل را ترک کنند، این عملیات ترکیبی از عملیات موشکی و پهپاد بود.

وی با تاکید بر موفقیت آمیز بودن عملیات موشکی سپاه، گفت: برابر اطلاعات رسیده تا شب گذشته، حدود ۴۰ نفر از تروریست ها به هلاکت رسیده اند اما اجساد هنوز زیر آوار است و اطلاعات تکمیلی در آینده اعلان می شود. نیروی قدس سپاه پاسداران اصابت موشک ها را به اهداف تایید کرده که در بین این سرکردگان داعش، فرمانده موصل نیز به هلاکت رسیده است.

وی با تاکید بر دقت عملکرد موشک های بالستیک سپاه پاسداران افزود: در این عملیات موشک علیه چریک استفاده شد که اینکار در حوزه نظامی انجام نمی شود و اهداف موشک معمولا شعاع ۵ کیلومتری یا یک پایگاه هوایی با شعاع چند هزار متری است.

حاجی زاده ادامه داد: در این عملیات یک ساختمان کوچک را هدف قرار دادیم که به طور معمول اینکار توسط موشک های لیزری تنها مورد اصابت قرار می گیرد، و این عملیات موفقیت آمیز نشان از توان نیروهای مسلح و اعتماد بنفس فرماندهان ما دارد.

وی در ادامه با هشدار به کشورهای حامی تروریست، گفت: به کشورهای امارات، عربستان و آمریکا، که از تروریست های علیه ما حمایت می کنند می گویم که آستانه تحمل مسئولان ما هم حدی دارد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با بیان اینکه کشورهای حامی تروریست بدون محدودیت حمایت اطلاعاتی، مالی و تامین سلاح این افراد را انجام می دهند، ادامه داد: بدانید که واکنش ما نسبت به تروریست ها سریع است اما نسبت به حکومت ها و رژیم ها با صبر جلو می رویم. حرف ما به کشورهای حامی تروریست ها این است که ریسک نکنند و قدری دقت و مراقبت داشته باشند، چرا که آنها نمی دانند آستانه تحمل ما چقدر است، این تروریست پروری بالاخره دامن تان را هم خواهد گرفت.

تیتر یک
  • نیم‌قرن با اقتصاد ایران؛ ۱۷ اسفند

    اقتصادنیوز : مهم‌ترین سرتیترهای صفحه‌های اقتصادی مطبوعات ۱۷اسفند در ابتدای هر دهه در نیم قرن گذشته از این قرار بوده است…

از دست ندهید
بلیط هواپیما