آبگرفتگی معابر شهرهای گیلان/ ۱۱۴ تصادف خسارتی اتفاق افتاد

کدخبر: 242839
اقتصادنیوز : بارش شدید باران در گیلان سبب آبگرفتگی معابر در اکثر مناطق این استان و همچنین وقوع ۱۱۴ مورد تصادف خسارتی در این مدت شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر ،بارش شدید باران که از ساعت ۱۵ عصر روز جمعه در استان گیلان آغاز شده هنوز ادامه داشته و سبب آبگرفتگی معابر اکثر شهرهای این استان شده است.

در شهرستان رشت نیز بارش شدید باران سبب آبگرفتگی در برخی خیابان‌های این شهر از جمله بلوار شهید قلی پور و اختلال در تردد شهروندان رشتی شده است.

این بارش ها که شدت ان در شهرهای شرقی و غربی استان در ساعات اولیه بیش از سایر مناطق بود. شدت بارش ها در شهرهای لنگرود، لاهیجان، رودسر، سیاهکل، تالش و ماسال به حدی بود که سبب آبگرفتگی معابر و اختلال در عبور و مرور شهروندان در برخی از ساعات در این شهرها شد.

با توجه به هشدار اداره کل هواشناسی استان گیلان مبنی بر بارش شدید باران در روزهای جمعه و شنبه و برگزاری جلسه مدیریت بحران در شهرستان های این استان تمامی دستگاه های خدمات‌رسان در آماده باش کامل هستند.

سقوط دو اصله درخت در رشت 

رئیس آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت درباره تمهیدات اتخاذ شده در این زمینه در گفتگو با خبرنگار مهرگفت: با توجه به ابلاغ گزارش هواشناسی گیلان به تمام دستگاه های استان گیلان ستاد بخران سازمان آتش نشانی برگزار و دستورات لازم داده شد.

بابک رمضانی با اشاره به آماده باش کامل تمام نیروهای آتش‌نشانی و شهرداری رشت از صبح امروز، افزود: تمامی امکانات و تجهیزات امدادرسانی، برش،  اطفای حریق و موتور پمپ ها تست و آماده هستند.

وی با بیان اینکه تاکنون دو مورد سقوط درخت براثر وزش شدید باد در شهر رشت گزارش شده است، گفت: به محض اطلاع از این موضوع نیروهای آتش نشانی با تجهیزات لازم در منطقع حاضر و برش درختان را از وسط معابر جمع اوری کردند.

رئیس آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت با اشاره به کاهش شدت بارش ها در رشت، تصریح کرد: شهروندان از اندختن زباله و نوخاله ها در سطح خیابان جلوی درب چاه های فاضلاب، معابر و اب‌راه ها سبب بسته شدن و گرفتگی آنها شده که در هنگام بارش ها سبب آبگرفتگی معابر خواهد شد که باید از سوی شهروندان رعایت شود.

وی همچنین ضمن درخواست از شهروندان برای پارک نکردن خودروهای خود در زیر درختان با توجه به وزش باد شدید، یادآورشد: همچنین شهروندان رشتی برای پیشگیری از سقوط لوازم معلق در تراس های منازل آنها با توجه به این شرایط جوی جمع اوری و یا ایمن سازی کرده تا شاهد بروز حوادثی نباشیم.

آبگرفتگی معابر در اکثر خیابان‌های شهر رشت 

جانشین پلیس راهور گیلان نیز در این باره با توجه به اطلاع‌رسانی های انجام شده از روزهای گذشته درباره بارش باران در این استان، اظهارکرد: با توجه به بارش شدید باران شاهد آبگرفتگی و لغزنده بودن معابر هستیم.

سرهنگ امیر طالبی با اشاره به افت بارش ها در اکثر مناطق استان گیلان، افزود: با توجه به این شرایط تردد در اکثر معابر استان به جزء کمربندی شهر تالش به خوبی انجام می شود.

وی به شرایط کمربندی تالش نیز اشاره و خاطرنشان کرد: با توجه به اختلاف سطح خیابان با رودخانه حاشیه شهر تالش کمربندی مسدود بوده و شهروندانی که قصد تردد از این محور را دارند باید از داخل شهر تالش تردد کنند.

جانشین پلیس راهور گیلان به وضعیت معابر شهر رشت نیز اشاره و تصریح کرد: با توجه به شرایط ایجاد شده در اکثر مناطق اصلی و مرکزی شهر رشت شاهد کندی تردد و آبگرفتگی هستیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر آبگرفتگی روبه روی بیمارستان قائم (عج) شهر رشت بسیار زیاد است، افزود: در منطقه حمیدیان، میدان مادر، پل رشتیان، بلوار شهید انصاری، محدوده آتش نشانی و پارک ملت، خیابان سیادتی، خیابان پرستار، میدان فرهنگ و محدوده میدان امام حسین(ع) آبگرفتگی محسوس بوده و تردد وسایل نقلیه در این محورها به کندی انجام می شود.

پل رشتیان و سیاه اسطلخ تا میدان یخسازی مسدود است

سرهنگ طالبی با اشاره به مسدود کردن پل رشتیان به دلیل شدت آبگرفتگی، گفت: محدوده خیابان بیانی و کوی باهنر و همچنین سیاه اسطلخ تا میدان یخسازی نیز از وضعیت مشابهی برخوردار است که بهمین دلیل یکی از مهم ترین درخواست های ما از شهروندان رشتی از تردد غیرضرور در سطح شهر جدا خودداری کنند.

وی با تأکید براینکه تردد شهروندان در این شرایط جوی سبب ترافیک و کندی عبور و مرور و همچنین با توجه به لغزنده بودن معابر سبب بروز حوادث خواهد شد، خاطرنشان کرد: با توجه به کاهش محسوس دما و کاهش دید برای رانندگان احتمال واژگونی خودروها و همچنین افزایش حوادث جاده ای می شود.

جانشین پلیس راهور گیلان با اشاره به عدم اجازه تردد به موتور سیکلت ها با توجه به شرایط جوی در سطح معابر و خیابانها از شهروندان درخواست می شود نهایت همکاری را با مأموران پلیس راهور استان گیلان و سایر نهادها داشته باشند.

وی بیان اینکه خوشبختانه تا این لحظه گزارشی مبنی بر تصادفی که منجر به فوت و جرح نداشته ایم، افزود: براساس آمارهای دریافت شده از مرکز پیام ۱۱۴ مورد تصادف خسارتی در سطح معابر و راه های مواصلاتی استان گیلان انجام شده است.

سرهنگ طالبی از مسافران خواست با توجه به عدم آشنایی به معابر و خیابان های استان گیلان و شرایط جوی حال حاضر استان نهایت دقت را در رانندگی انجام داده و با سرعت مطمئنه تردد کنند.

مسدود بودن جاده اسالم به خلخال براثر ریزش کوه

جانشین پلیس راه گیلان نیز با اشاره به ریزش کوه در محور اسالم به خلخال در محدوده خرجگیل براثر شدت بارش باران از مسدود شدن این محور و حضور راهداران برای بازگشایی ان خبرداد.

سرهنگ جابر صفاری با بیان اینکه ریزش کوه سبب ایجاد ترافیک در این محور شده است، افزود: محور پونل به خلخال نیز براثر جاری شدن و ریزکوه در هفته گذشته همچنان مسدود است.

 در شهرستان تالش تا این ساعت در جاده خرجگیل به اسالم و همچنین جاده ییلاقی اسالم به خلخال، پونل به خلخال شاهد جاری شدن سیل هستیم. همچنین براثر وزش شدید باد و سقوط درخت یه خودرو آسیب دید.

همچنین آبگرفتگی در بازار شیر آباد - روستای ریک - جاده اسالم به خلخال در محدوده روستای شیخ محله - پرده گوشه - گیجاب و طغیان رودخانه ناو رود اسالم تاکنون خساراتی در شهرستان تالش به جای گذاشته است. نیروهای امدادی این شهرستان در حال مهار سیلاب هستند.

بارش بیشترین باران در رودسر

سرپرست فرمانداری رودسر  با بیان اینکه این شهرستان در حال حاضر بیشتر بارش باران را داشته است، اظهارکرد: در حال حاضر ۱۷۷میلی‌متر باران در رودسر باریده است.

علی وارسته با تأکید بر آماده باش کامل اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان رودسر، افزود: خوشبختانه با توجه به شدت بارش‌ها تاکنون هیچ مشکلی گزارش نشده و تمام راههای مواصلاتی اشکوراتی باز است.

شرایط در صومعه سرا عادی است

فرماندار صومعه سرا با اشاره به وضعیت این شهرستان بعد از بارش ها گفت: خوشبختانه امروز شدت بارش ها نسبت به هفته گذشته در شهرستان صومعه سرا اندک است.

علی فتح اللهی با بیان اینکه تمامی دستگاه‌های خدمات‌رسان اعضای مدیریت بحران صومعه سرا در آماده باش بوده و حق خروج از شهرستان را بدون هماهنگی ندارند، افزود: شرایط در شهرستان صومعه سرا عادی است.

وی با اشاره به اینکه تنها در روستای لارسر بخش مرکزی صومعه سرا دچار آبگرفتگی شده بود که در همان ساعات اولیه با حضور دستگاه های خدمات رسان این مشکل برطرف شد، گفت: در روستاهایی که در هفته گذشته دچار سیل و آبگرفتگی شده بود در حال حاضر شرایط عادی است.  

 

اخبار تیتر یک
  • روایت مرکز آمار از وضعیت تورمی در دی ماه

    در نخستین ماه زمستان تورم ماهانه دردی ماه ۱.۸ درصد ثت شد. این میزان کمترین حد تورمی از ابتدای سال ۹۹ تا کنون بوده است.

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید