چه مسائلی در دیدار اصلاح‌طلبان با روحانی مطرح شد؟

کدخبر: ۲۴۳۷۲۳
اقتصادنیوز: قائم مقام حزب اتحاد ملت گفت: گسستی که بین دولت و بدنه اجتماعی‌اش ایجاد شده، برخورد با فعالین مدنی و صنفی،ضعف تیم رسانه ای دولت از جمله موضوعات مطرح شده در دیدار اصلاح‌طلبان با رئیس جمهور بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، آذر منصوری، در ارتباط با دیدار چند تن از اصلاح‌طلبان با رئیس جمهور اظهار کرد: آنچه که در صحبت های اعضای حاضر به عنوان موضوع  و دغدغه جدی اصلاح طلبان مطرح بود ،ابهام و نگرانی مردم نسبت به آینده و بی اعتمادی به سازو کارهای موجود در حاکمیت و دولت برای حل مشکلات مردم بود.

وی با اشاره به مسائل دیگری که  در این نشست  مطرح شد ، گفت: یکی از موارد مطرح شده فاصله ای بود که بعد از انتخابات ۹۶بین دولت و اصلاح طلبان ایجاد شده بود .

منصوری ادامه داد: تمرکز دولت بر سیاست خارجی هم در منطقه و هم در سطح بین الملل از یک سو و انفعال سفارتخانه های ایران و عدم بکار گیری آنان به عنوان فرصت از سوی دیگر و همچنین وجود حفره امنیتی در کشور با توجه به حملات تروریستی داعش از جمله موضوعاتی بود که توسط اصلاح‌طلبان در این جلسه بیان شد.

وی خاطرنشان کرد که «گسستی که بین دولت و بدنه اجتماعی‌اش ایجاد شده» به عنوان یکی از مباحث طرح شده بود و ادامه داد: ناکارآمدی دولت با توجه به بحران ارزی اخیر، استفاده از فرصتی که پس از اجلاس نیویورک و رای دادگاه لاهه برای ایران ایجاد شده و اینکه دولت باید بتواند از این ظرفیت برای اقتدار دیپلماسی خود هم در داخل و هم منطقه استفاده کند.و بخصوص ارکان دیگر قدرت را در این زمینه با خود همراه سازد نیز از جمله موارد مطرح شده در این نشست بود.

منصوری یادآور شد: موضوع برخی دانشجویان ستاره دار که هنوز حل نشده است، برخوردهایی که با فعالین مدنی و صنفی می شود، ضعف تیم رسانه ای دولت، انتقاد از سازمان سیاسی دولت و وزارت کشور و اینکه برخی از فرمانداران و زیر مجموعه ها همراهی لازم را با دولت ندارند نیز در این جلسه بیان شد.

وی خاطرنشان کرد که در این جلسه گفته شده که ارتباط رئیس جمهور باید با مردم بیشتر باشد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب سپس گفت که موضوع حضور و بکار گیری زنان و اینکه دولت باید در این زمینه نیز برنامه داشته باشد هم توسط اصلاح‌طلبان مطرح شده است.

منصوری  پاسخ به این پرسش که چرا از آخرین دیدار اصلاح‌طلبان با رئیس جمهور حدود یک سال گذشته است گفت: در همان جلسه هم تاخیر این دیدار یکی از مواردی بود که به عنوان نقد مطرح شد، اما این دیر هنگامی به نظرم به معنی بی فایده بودن آن نیست؛ چه بسا در این دیدار هم رئیس جمهور تاکید داشتند که باید این دیدارها با فواصل کمتری برگزار شود.

وی سپس با اشاره به سازوکار کارگروهه ایجاد شده برای ارتباط میان اصلاح طلبان و دولت گفت: این کارگروه تنها ماموریتش همین ارتباط و گفت‌وگوهاست.با توجه به اینکه این کارگروه را خود رئیس جمهور پیشنهاد دادند ،چنانچه اراده ای برای این کار وجود داشته باشد قطعا کارآیی خواهد داشت.

 

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید