کدخبر: ۲۴۴۰۶۳ لینک کوتاه

فرانسه به گوگل هشدار داد

اقتصادنیوز : فرانسه به گوگل هشدار داد که هر چه سریعتر تصاویر مرتبط با زندان های این کشور را از سرویس های خود حذف کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب ،سال گذشته سارقی مشهور به نام «رضوان فیاد» به سیاق فیلم های سینمایی سوار بر بالگرد از زندانی در فرانسه فرار کرد. اگرچه وی ۳ ماه بعد از این ماجرا دستگیر شد اما از آن زمان با عنوان «سلطان فرار از زندان» شناخته می شود.

ظاهرا دولت فرانسه انتشار تصاویر زندان در سرویس های گوگل را یکی از دلایل کاهش امنیت این اماکن می داند چرا که «نیکول بلوبه»، وزیر دادگستری این کشور مدعی شده که علی رغم درخواست از گوگل برای حذف این تصاویر از اینترنت، کاربران همچنان امکان دسترسی به آنها را دارند. وی در گفتگو با رادیو RTL گفت:

انتشار تصاویر مربوط به اماکن امنیتی ما مثل زندان ها در اینترنت طبیعی نیست. من با ارسال نامه ای به گوگل خواستار حذف این تصاویر شده ام و شاید از نزدیک نیز با آنها ملاقات کنم.

یکی از سخنگویان گوگل در پاسخ به ادعای وزیر دادگستری تاکید کرده که تصاویر سرویس هایی نظیر گوگل مپ و گوگل ارث توسط منابع خارجی ثبت شده اند و این کمپانی نیز از منابع مذکور خواسته عکس های مربوط به مناطق حساس نظیر بازداشتگاه ها، نیروگاه های هسته ای و پایگاه های نظامی را حذف کنند:

ما با ارسال لیستی از نقاط حساس به تامین کنندگان، از آنها خواسته ایم که اسرع وقت اقدامات لازم برای تطابق با قوانین مرتبط را انجام دهند.