کدخبر: ۲۴۴۲۳۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

خطیب جمعه تهران: اگر به دنبال مطرح کردن فساد در دولت و دیگر قوا باشیم، به دشمن کمک کرده‌ایم

اقتصادنیوز؛ محمد امامی کاشانی امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه آمریکایی‌ها می‌خواهند دولت و دیگر قوا را به فساد سیستماتیک متهم کنند، گفت: اگر ما به دنبال مطرح کردن فساد در دولت و دیگر قوا باشیم، به دشمن کمک کرده‌ایم و آنها از اقدامات ما خوشحال می‌شوند. رهبری بارها فرموده‌اند «اهانت به یکدیگر و توهین، خواست دشمنان و برنامه‌ آنهاست»؛ آنها می‌خواهند القا کنند که سیستم فاسد است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر؛ محمد امامی کاشانی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اظهار داشت: احتکار در شرع و عقل حرام است، اینکه کالایی را که مورد نیاز جامعه اسلامی است، جمع کنیم تا بعدا گران بفروشیم، حرام است و نظر تمام مراجع نیز در این خصوص همین است. حضرت علی(ع) نیز محتکرین را به آتش دوزخ وعده دادند.

وی احتکار را جهل دانست و افزود: کسانی که دست به احتکار می‌زنند، نسبت به دنیا و آخرت جاهل هستند، به این افراد می‌گوییم که به زندگی و آخرت خود رحم کنند و برای منافع دنیوی، دست به احتکار نزنند. در شرایطی که دشمن کشور را تحت فشار قرار داده، احتکار، گرانفروشی و دنیاپرستی، حرکت در مسیر اهداف دشمن است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به اقدامات قوه قضائیه در مقابله با مفسدین اقتصادی، گفت: امیدواریم قوه قضائیه با قدرت این مسیر را ادامه دهد. از سوی دیگر کسبه باید هرچه دارند را به مردم ارائه دهند، دست به احتکار و ذخیره‌سازی نزنند و به فکر آخرت خود باشند.

امامی کاشانی در ادامه با اشاره به دیدار چند روز پیش سران قوا با مقام معظم رهبری گفت: رهبری در این جلسه فرمودند «مشکلات بانکی، تورم و مسائل اقتصادی مردم باید با جدیت، پیگیری و به مشکلات طبقه ضعیف جامعه رسیدگی شود»، ایشان بارها تأکید کردند که «برای حل مشکلات، مشورت کنید».

وی افزود: رهبرانقلاب بارها فرموده‌اند که «با وجود ظرفیت‌های موجود کشور، می‌توان مشکلات کشور را حل کرد و هیچ‌ مشکل حل نشدنی در کشور وجود ندارد».

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به تحقیقات مرکز تحقیقاتی پارلمان آمریکا برای تسلط بر ایران تصریح کرد: دولت آمریکا از مرکز تحقیقات پارلمان آمریکا می‌خواهد برای تسلط بر ایران و بر هم ریختن جامعه ما، طرحی بدهد، آنها در این طرح بر چند مطلب تأکید داشتند؛ اول اینکه دولت و دیگر قوا را به فساد سیستماتیک متهم کنند یعنی اینکه مردم فکر کنند دولت و دیگر قوا فاسد هستند و در کل نظام اسلامی را به فساد متهم کنند.

امامی کاشانی اظهار داشت: اگر ما به دنبال مطرح کردن فساد در دولت و دیگر قوا باشیم، به دشمن کمک کرده‌ایم و آنها از اقدامات ما خوشحال می‌شوند. رهبری بارها فرموده‌اند «اهانت به یکدیگر و توهین، خواست دشمنان و برنامه‌ آنهاست»؛ آنها می‌خواهند القا کنند که سیستم فاسد است.

امام جمعه موقت تهران گفت: مسئله دومی که آمریکایی‌ها به دنبال آن هستند، این است که همه مسئولان کشور را به فساد متهم کنند و از سوی دیگر، بین مسئولان اختلاف ایجاد کنند تا به این وسیله کشور را ضعیف کرده و در آخر نیز رهبران را به فساد متهم کنند تا مردم از رهبری و مدیران عالی نظام جمهوری اسلامی ناامید شوند و آن زمان آنها می‌توانند به اهدافشان دست یابند.

وی در خصوص الحاق ایران به کنوانسیون‌ها و قراردادهای بین‌المللی افزود: همه ما باید هوشیار باشیم، به پیشنهادات دشمن با سوءظن نگاه کنیم و با احتیاط و هوشیاری تصمیم بگیریم اما همه باید بدانند که قوای قضائیه، مقننه و مجریه، شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام، همه زیر نظر مقام معظم رهبری عمل می‌کنند و تحت هدایت ایشان هستند.

امامی کاشانی ادامه داد: انتقاد خوب است اما اهانت، کمک به بیگانگان و دشمنان انقلاب اسلامی است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به پیروزی‌های انقلاب اسلامی اظهار داشت: در جهان هیچ‌ زمانی آمریکا این‌چنین تنها نبوده و مردم جهان از آنها جدا نبوده‌اند اما باید توجه داشت که حق و باطل همیشه روبروی هم هستند و دشمنان هیچ‌گاه دست از توطئه برنمی‌دارند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: دشمنان، آمریکا، صهیونیست، پولداران مغرور و حکام برخی کشورهای منطقه که بنده ی استکبار هستند، بدانند که حق پیروز است و آنها ذلیل و نابودشدنی هستند.