کدخبر: ۲۴۴۷۷۶ لینک کوتاه

ترامپ: ماتیس به نوعی دموکرات است/احتمالاً کنار می‌رود

اقتصادنیوز؛ دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در یک گفت‌وگوی تلویزیونی از احتمال کنار رفتن جیمز متیس، وزیر دفاع آمریکا سخن گفت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در گفت‌وگویی با برنامه «۶۰ دقیقه» شبکه خبری سی‌بی‌اس که قرار است به زودی پخش شود، به این موضوع اشاره کرده که از عملکرد برخی افراد در دولتش رضایت چندانی ندارد.

ترامپ در پاسخ به پرسشی در این باره که آیا جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا از سمت خود کناره‌گیری خواهد کرد، خاطرنشان کرد: نمی‌دانم. او چنین چیزی به من نگفته است.

او ادامه داد: من دو روز پیش با او ناهار خوردم. من روابط بسیار خوبی با او دارم.

رئیس‌جمهوری آمریکا تصریح کرد: اگر بخواهید واقعیت را بدانید، فکر می‌کنم او به نوعی دموکرات است. با این حال ژنرال ماتیس آدم خوبی است. ما به خوبی با هم کنار می‌آییم.

ترامپ گفت: او ممکن است کنار برود. منظورم این است که همه در یک مقطع کنار می‌روند. همه رفتنی هستند. واشنگتن به این صورت است.

او گزارش‌های منتشر شده در خصوص وجود هرج‌ومرج و آشوب در کاخ سفید را «اخبار جعلی» تلقی کرد و در عین حال گفت: من برخی چیزها را تغییر می‌دهم. من مجاز به انجام چنین کاری هستم. افرادی را به صورت آماده‌باش دارم که شگفت‌انگیز خواهند بود. آنها به دولت خواهند آمد و پدیده خواهند شد.

این گفت‌وگوی ترامپ در برنامه «۶۰ دقیقه» ساعت ۳:۰۰ بامداد (به وقت تهران) روز دوشنبه از شبکه خبری سی‌بی‌اس پخش خواهد شد.