کدخبر: ۲۴۴۸۵۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
یک انفجار مشکوک در منطقه صور لبنان

یک انفجار مشکوک در منطقه صور لبنان

اقتصادنیوز: دیشب صدای یک انفجار مشکوک در منطقه نزدیک به صور به گوش رسید که به نظر می‌رسد در نتیجه انهدام یکی از تجهیزات جاسوسی رژیم صهیونیستی در لبنان است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، روزنامه الاخبار لبنان نوشت، دیشب صدای یک انفجار در منطقه‌ای بین الزراریه و الحلوسیة در نزدیکی صور به گوش رسید و در پی آن پرواز گسترده هواپیماهای جنگی رژیم صهیونیستی و بالگردهای جاسوسی این رژیم نیز مشاهده شد.

اطلاعات اولیه نشان از آن دارد که این انفجار در نتیجه اقدام رژیم صهیونیستی از طریق هواپیماهای جاسوسی برای انفجار یک دستگاه جاسوسی این رژیم است که پیش از این در منطقه الحلوسیه در کنار رود لیتانی کاشته شده بود.

بر اساس این گزارش تعدادی از عناصر ارتش لبنان برای بازبینی موضوع انفجار در منطقه حاضر شدند.

آندری تنتنی سخنگوی نیروهای بین‌المللی یونیفل بدون اظهارنظر شفاف در رابطه با علت اصلی این حادثه گفت که یونیفل این موضوع را ضمن همکاری فشرده با نیروهای مسلح لبنان دنبال خواهد کرد.

این اولین باری نیست که رژیم صهیونیستی دستگاه‌های جاسوسی و شنود و تصویربرداری خود را در مناطق صعب العبور در بخش‌های مختلف لبنان نصب می‌کند.

رژیم صهیونیستی معمولاً تجهیزات کاشته شده خود را هنگامی که توسط عناصر مقاومت کشف شده باشد، منفجر می‌کند، چرا که می‌ترسد عناصر مقاومت این تجهیزات را باز کرده و به اسرار فنی آن دست پیدا کنند. منابع امنیتی لبنان نیز اظهار نظر درباره عوامل این انفجار را رد کرده و اعلام کردند که در انتظار نتایج تحقیقات ارتش در این خصوص هستند.