خبر جدید و امیدوار کننده برای سرطانی ها

کدخبر: 245593
​اقتصاد نیوز:محققان روش جدیدی را برای انجام آزمایش های خون ابداع کرده اند که با استفاده از آنها می توان تشخیص داد یک بیمار سرطانی بعد از عمل جراحی برداشتن تومورها به شیمی درمانی نیاز دارد یا خیر.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از نیواطلس، محققان روش جدیدی را برای انجام آزمایش های خون ابداع کرده اند که با استفاده از آنها می توان تشخیص داد یک بیمار سرطانی بعد از عمل جراحی برداشتن تومورها به شیمی درمانی نیاز دارد یا خیر.

شیمی درمانی یکی از روش های متداول برای مهار انواع سرطان است، اما یک چالش جدی شناسایی زمان مناسب برای اجرای شیمی درمانی است. زیرا انجام شیمی درمانی عوارض فراوانی دارد و علاوه بر تخریب سلول های سرطانی موجب از بین رفتن بسیاری از سلول های سالم بدن انسان هم می شود.

پژوهشگران استرالیایی و آمریکایی و نیوزلندی با همکاری یکدیگر روش تازه ای را برای آزمایش خون بیماران سرطانی به کار گرفته اند که به پزشکان کمک می کند دریابند فرد بیمار باید برای نابودی قطعی تومورهای سرطانی شیمی درمانی هم انجام دهد یا خیر.

این آزمایش خون جدید سی تی دی ان ای یا circulating tumor DNA نام گرفته و بر روی بخشی از دی ان ای تومور انجام می شود. تا به حال این روش در مورد 40 بیمار آزمایش شده و انتظار می رود پس از کسب اطمینان از کارآیی آن به طور گسترده به کار گرفته شود.

انتظار می رود بررسی های مورد نیاز در این زمینه تا سال 2021 تکمیل شود و پس از آن آزمایش یادشده در کشورهای مختلف جهان متداول شود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما