کدخبر: ۲۴۵۹۵۶ لینک کوتاه

زائران ایرانی تصادف در عراق را فوری گزارش کنند

اقتصادنیوز : یک مسئول در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد از زائران ایرانی خواست نکاتی را درصورت بروز تصادف رانندگی در عراق رعایت کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ،این مسئول در بغداد توصیه کرد: زائران اربعین حسینی در صورت بروز حوادث رانندگی برای آنان، پیش از اقداماتی چون انتقال مصدومین به داخل کشور و هم چنین قبل از به هم خوردن صحنه حادثه نکاتی را باید رعایت کنند تا امکان پیگیری های آتی وجود داشته باشد.

وی افزود: جهت پیگیری های آتی و جلوگیری از تضییع حقوق مصدومین و فوت شدگان احتمالی ناشی از حوادث رانندگی، وجود گزارش پلیس و یا پاسگاه و ثبت آن ضروری است همچنین باید شکایتنامه ای در این خصوص تنظیم شود.

این مسئول اضافه کرد: در موارد خسارت جانی و همچنین در صورتی که تصادف خسارتی است و هنوز خسارت نقدی دریافت نشده است، اعلام رضایت مصدوم و یا مصدومین از مقصر حادثه صورت نگیرد.

وی هشدار داد: در صورت نبود مقصر اصلی و نیز مدارکی از جمله تصویر صحنه با تلفن همراه، شماره اتومبیل و مشخصات راننده ، زائران و مسافران ایرانی در عراق نمی توانند در آینده برای احقاق حق و دریافت خسارت های خود اقدام کنند.

این مسئول در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد از زائران ایرانی خواست در صورت مطلع شدن از انتقال بیماران و مصدومین به مراکز درمانی و یا پاسگاه و یا بروز هر حادثه جاده ای در حوزه کاظمین و سامرا، موضوع را از طریق شماره تلفن ۰۷۸۰۹۱۳۲۱۰۲ اطلاع دهند.

به گفته وی، در شهرهای مقدس نجف و کربلا نیز زائران در این گونه موارد می توانند به کنسولگری ها مراجعه کنند.

گفتنی است: 6 زائر ایرانی روز شنبه بر اثر واژگون شدن خودروی حامل آنها در بصره در جنوب عراق بطور سطحی زخمی شدند.

رسانه محلی 'المربد' به نقل از سرهنگ 'صبیح الاماره' رئیس راهنمایی رانندگی استان بصره (جنوب عراق) اعلام کرد که این زائران ایرانی سوار بر یک دستگاه خودروی ون از مرز عراق عازم کربلا برای انجام زیارت اربعین بوده اند.

علت این حادثه ترکیدن لاستیک خودرو حامل زائران ایرانی در نزدیکی ایست و بازرسی 'سدره' گزارش شده است.

استاندارد نبودن جاده ها، نبود علائم راهنمایی کافی، فقدان نظارت بر اجرای قوانین و مقررات مربوطه، رانندگی با سرعت بالا و افزایش ترافیک بویژه در ایام اربعین همه سال ها باعث حوادث خون بار رانندگی در عراق شده است.