کدخبر: ۲۴۶۳۶۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

عضو شورای مرکزی فراکسیون امید مطرح کرد؛

کار سخت شریعتمداری و اسلامی برای گرفتن رأی اعتماد

اقتصادنیوز؛ محسن علیجانی، عضو شورای مرکزی فراکسیون امید با این پیش‌بینی که وزرای پیشنهادی اقتصاد و صنعت، معدن و تجارت می‌توانند از مجلس شورای اسلامی رای اعتماد بگیرند در عین حال، گفت: با توجه به شرایط به نظر می‌رسد وزرای پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی و راه و شهرسازی برای گرفتن رای اعتماد از مجلس کار سختی پیش‌رو دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ محسن علیجانی با اشاره به معرفی چهار وزیر به مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: آقای رحمانی به عنوان وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت معرفی شده است. ایشان سابقه خوبی داشته، سه دوره نماینده و دو دوره رییس کمیسیون صنایع بودند و اکنون هم در این وزارتخانه مشغول هستند لذا به نظر می‌رسد ایشان زمینه مناسبی برای رای اعتماد از مجلس شورای اسلامی دارند.

وی افزود: آقای دژپسند برای وزارت اقتصاد معرفی شده‌ ایشان تجربه خوبی در حوزه سازمان برنامه‌ و بودجه داشته که به نظر می‌رسد با این تجربه می‌تواند در وزارت اقتصاد موفق باشند.

نماینده تهران با اشاره به معرفی شریعتمداری برای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ادامه داد: درباره آقای شریعتمداری چندین بحث وجود دارد تعدادی از نمایندگان در زمان وزارت ایشان در وزارتخانه صمت به دنبال استیضاح بودند. سوالاتی باقی مانده با وجود این‌که آقای شریعتمداری استعفا داده و کار به استیضاح نکشید ولی همچنان عملکرد ایشان در وزارت صنعت، معدن و تجارت سوال‌برانگیز است. نمونه آن اشکالات پیش‌آمده برای تامین پوشک است چون ارز اختصاص یافته در سال ۱۳۹۶، ۷۵ میلیون دلار بود که این میزان در پنج ماهه سال جاری به ۹۰ میلیون دلار رسید این نشان می‌دهد که مدیریت درستی حاکم نبوده است.

علیجانی تاکید کرد: در حال حاضر لازم است وزارت صنعت، معدن و تجارت نظارت کافی بر شبکه توزیع و تولید داشته باشد، موضوعی که در زمان ریاست آقای شریعتمداری به خوبی انجام نشد باید اشکالات رفع شود. اکنون هم آقای شریعتمداری برای وزارت کار معرفی شده وزارتخانه‌ای که با مسائل مهمی همچون آسیب‌های اجتماعی درگیر است. باید مشخص شود که ایشان چه برنامه‌هایی برای رفع این مشکلات و بهبود وضع اشتغال و ایجاد بازار در کشور دارند.

این عضو شورای مرکزی فراکسیون امید با اشاره به کارنامه وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی گفت: آقای اسلامی پیش از این استاندار مازندران بود باید برنامه‌هایش را به بهترین شکل برای نمایندگان تشریح کند. به نظر می‌رسد آقای شریعتمداری و اسلامی کار سختی برای گرفتن رای اعتماد از مجلس شورای اسلامی دارند و حتی ممکن است نتوانند رای اعتماد بگیرند.