کدخبر: ۲۴۶۴۳۳ لینک کوتاه

در گفت‌وگو کوشنر با CNN مطرح شد؛

درخواست داماد ترامپ از بن سلمان

اقتصادنیوز؛ جرد کوشنر، داماد و مشاور دونالد ترامپ که روابط شخصی نزدیکی با ولیعهد سعودی دارد از او خواسته درباره قتل روزنامه‌نگار منتقد سعودی شفاف‌سازی کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ «جرد کوشنر»، داماد و مشاور «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا که روابط شخصی نزدیکی با «محمد بن سلمان»، ولیعهد سعودی دارد از او خواسته با «جمال خاشقچی»، روزنامه‌نگار منتقد سعودی شفاف‌سازی کند. 

کوشنر که با شبکه خبری سی‌ان‌ان گفت‌وگو می‌کرد عربستان سعودی را هم‌پیمان مهم آمریکا خواند. 

عربستان سعودی، بعد از انکارهای اولیه، سرانجام شنبه ۲۸ مهر اعتراف کرد «جمال خاشقچی» داخل ساختمان کنسولگری عربستان سعودی در استانبول کشته شده است. روایت ریاض که مدعی شده مرگ خاشقچی بعد از درگیری داخل ساختمان کنسولگری اتفاق افتاده با تردیدهای جدی در دنیا رو به رو شده است. 

کوشنر در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا تحقیقات عربستان سعودی درباره قتل خاشقچی معتبر است گفت که کاخ سفید در مرحله «حقیقت‌یابی» درباره این پرونده قرار دارد. او گفت: «ما حقایق را از چند جا دریافت می‌کنیم.»

«جمال خاشقجی» از سه‌شنبه ۱۰ مهرماه (۲اکتبر) بعد از ورود به ساختمان کنسولگری عربستان سعودی در استانبول ناپدید شد. مقام‌های ترکیه‌ای به رسانه‌ها اعلام کردند او در داخل این ساختمان کشته شده و بدنش قطعه قطعه شده است.