کدخبر: ۲۴۶۶۸۵ لینک کوتاه

جزئیات مرگ «فرشید هکی» از زبان دادستان تهران

اقتصادنیوز؛ عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران، جزئیاتی از مرگ «فرشید هکی» را توضیح داد و تاکید کرد: اظهارنظر قطعی در مورد علت و نحوه فوت مرحوم فرشید هکی منوط به انجام تحقیقات قضایی و اعلام نتایج آزمایش های پزشکی قانونی است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا؛ عباس جعفری دولت آبادی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران با اعلام این مطلب افزود: 25 مهر امسال در ساعت 18:30 حسب گزارش پلیس خودرو پرشیا مشکی رنگ با شماره پلاک معین در منطقه شمال‌غرب تهران در زمین متروکه که دچار آتش‌سوزی شده بود، یافت شده است.

دادستان تهران افزود: به موجب این گزارش، عوامل آتش‌نشانی بلافاصله در محل حاضر شدند سپس بازپرس ویژه قتل دادسرای جنایی به همراه پزشک قانونی و کارشناسان تشخیص هویت به محل صحنه عزیمت و از محل مذکور بازدید کردند.

وی گفت: با تحقیقات انجام شده مشخص شد که جسد مرحوم در قسمت صندلی عقب خودرو در حالی که دارای آثار سوختگی بود، کشف شد. جسد در محل صحنه توسط پزشک قانونی معاینه، که فاقد هرگونه آثار ضرب و جرح، شکستگی یا هر نوع علائم مشکوک ظاهری بود. اتومبیل موصوف توسط کارشناسان تشخیص هویت بررسی و اقدامات فنی و کارشناسی لازم صورت پذیرفت.

دادستان تهران اضافه کرد: متعاقباً با توجه به نزدیکی منزل مرحوم به صحنه، بازپرس به همراه پلیس و با حضور اعضای خانواده از منزل مرحوم بازرسی کرد و مشخص شد متوفی داروهایی مصرف می‌ کرده که نمونه‌هایی از داروها در منزل کشف شد. تحقیقات بازپرس و اقدامات تیم کارشناسی با صدور دستور انتقال جسد به پزشکی قانونی برای تعیین علت فوت در ساعت یک بامداد روز پنجشنبه 26 مهر پایان یافت و مراتب در صورتجلسه تحقیقات منعکس شد.

دادستان تهران تاکید کرد: با توجه انتقال جسد به پزشک قانونی و انجام کالبد شکافی تاکنون هیچ‌گونه آثار ضرب و جرح و علائم مشکوک در جسد یافت نشده است.

جعفری دولت آبادی ادامه داد: پرونده به یکی از شعبات بازپرسی دادسرای جنایی ارجاع و بازپرس تحقیقات مبسوطی درباره موضوع آغاز کرده است. خانواده مرحوم در روز سه شنبه اول آبان با حضور در دادسرای جنایی شکایت خود را مطرح کردند و پرونده تحت رسیدگی قضایی است. حسب اعلام خانواده مرحوم و تحقیقات انجام شده توسط بازپرس و پلیس، مرحوم هیچ گونه فعالیت محیط زیستی نداشته ضمن اینکه نامبرده به حرفه وکالت نیز مشغول نبوده است.

دادستان تهران خاطر نشان کرد: فضاسازی رسانه‌ای صورت پذیرفته شده در روزهای اخیر تاثیری در روند تحقیقات قضایی نخواهد داشت.

جعفری دولت‌آبادی با اشاره به اینکه روزانه در تهران قتل‌هایی به وقوع می‌پیوندد که بازپرس و سایر کارشناسان در محل صحنه حاضر می شوند، در روز حادثه نیز با توجه به وقوع قتل فجیع در شرق تهران و حضور بازپرس در همان صحنه بلافاصله در صحنه فوت مرحوم هکی نیز حضور یافته و اقدامات قضایی و فنی لازم صورت پذیرفت.

دادستان تهران از سرپرست دادسرای جنایی خواست تحقیقات را با سرعت بیشتر و دقت لازم انجام دهد.