کدخبر: ۲۴۷۳۸۲ لینک کوتاه

اتحاد باشگاه‌ها برای کاهش دستمزد فوتبالیست‌ها

اقتصاد نیوز:باشگاه‌های بزرگ اروپایی در حال انجام گفتگوهایی سری هستند تا با رسیدن به یک توافق درباره‌ی دستمزدها، از افزایش نجومی درخواست‌های مالی بازیکنان جلوگیری کنند.

به گزارشاقتصاد نیوز، روزنامه‌ انگلیسی سان فاش کرد که بزرگترین باشگاه‌های اروپایی نگران هستند که افزایش شدید سطح دستمزد بازیکنان آینده‌ بلندمدت باشگاه‌ها را با تهدید روبرو کند.

به همین علت باشگاه‌ها در حال گفتگو و همکاری هستند تا از افزایش بیشتر و رشد سرسام‌آورد دستمزدها جلوگیری کنند. این باشگاه‌های بزرگ چند ماهی است که در مورد واقعیت جدیدی که با آن روبرو هستند گفتگو و تبادل نظر می‌کنند.

آرون رمزی بعد از آنکه باشگاه آرسنال اخیراً اعلام کرد که پیشنهاد خود به او را پس گرفته شگفت‌زده شد و دیروز اعلام کرد علت این ماجرا را متوجه نمی‌شود. در عین حال منچسترسیتی هم به رحیم استرلینگ اعلام کرده که دستمزد 100هزار پوند در هفته‌ای که او خواسته در توان باشگاه نیست و به او داده نخواهد شد. به نظر می‌رسد این موارد از اولین تبعات گفتگوهای سری باشگاه‌ها در این زمینه است.

از سوی دیگر منچستریونایتد هم آماده است تا در مقابل درخواستهای دروازه‌بانش داوید دخیا سفت و سخت بایستد. ژوزه مورینیو دیروز اعلام کرد باشگاه یونایتد حاضر است دخیا را واگذار کند ولی دستمزدی که او درخواست کرده را پرداخت نکند.

سان گزارش داد که در پایان گفت و گوهای پشت پرده‌ی باشگاه‌های بزرگ احتمالاً توافق‌نامه‌ای امضا خواهد شد که بر اساس آن باشگاه‌ها متعهد می‌شوند در مقابل بازیکنانی که سعی دارند با دستمزدهای نجومی باشگاه‌ها را به گروگان بگیرند، مقابله کرده و در مقابل آنها کوتاه نیایند.

یکی از مسئولین ارشد باشگاهی که سان نامش را فاش نکرده در گفتگو با این روزنامه گفت:" بعضی از دستمزدهایی که بازیکنان و ایجنت‌های آنها می‌خواهند واقعاً برای باشگاه‌ها غیر قابل پذیرش است. یک جا باید جلوی این روند ایستاد. به این شکل نمی‌شود ادامه داد. کسانی که دنبال پولهای بیشتر می‌گردند باید واقعیت‌ها را هم در نظر بگیرند".

در سالهای اخیر با وجود افزایش شدید حق پخش تلویزیونی در انگلیس، باشگاه‌های بزرگ لیگ برتری در افزایش دستمزد بازیکنان خود احتیاط به خرج داده‌اند. اما درحالیکه درخواست‌های بازیکنان بزرگ برای افزایش نجومی دستمزدهایشان روز به روز شدت و حد بیشتری پیدا می‌کند، باشگاه‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که به تنهایی نمی‌توانند در مقابل این فشارها مقاومت کنند و باید در این مورد با هم به توافق رسیده و تشریک مساعی کنند.

با اینکه به باشگاه‌ها هشدار داده شده که هر گونه توافق رسمی بین آنها ممکن است به عنوان نقض قوانین اتحادیه‌ی اروپا تلقی شود ولی گفتگوهای سری بین باشگاه‌ها می‌تواند به توافق‌هایی پنهانی منجر شود که در تمام اروپا مورد پذیرش قرار گیرد.