کدخبر: ۲۴۷۳۹۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
16/ شریعتمداری: زمینه ایجاد فساد در وزارت کار را از بین می‌برم/می‌شنوم پست مدیرکلی خرید و فروش می شود تنم می‌لرزد/ قول می‌دهم که با نگاه قومیتی، مذهبی و باندی قدم برندارم

۱۶/ شریعتمداری: زمینه ایجاد فساد در وزارت کار را از بین می‌برم/می‌شنوم پست مدیرکلی خرید و فروش می شود تنم می‌لرزد/ قول می‌دهم که با نگاه قومیتی، مذهبی و باندی قدم برندارم

اقتصادنیوز؛ «محمد شریعتمداری» وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی سخنان خود را در مجلس آغاز کرد.

به گزارش اقتصادنیوز؛ محمد شریعتمداری، وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مجلس گفت: وزارت کار اجتماعی‌ترین و یکی از اقتصادی‌ترین  وزارت‌خانه‌های کشور است.

مهمترین بخش‌های سخنان شریعتمداری به شرح زیر است:

- حدود نیمی از جمعیت کشور تحت پوشش صندوق‌های بازنشستگی، صندوق‌های رفاه و تامین اجتماعی هستند و در حوزه فعالیت این وزارتخانه می‌گنجند.

- باید پلی بزنم از وزارت تعاون به وزارت صمت؛ نکاتی را باید توضیح بدهم. نظارت مجلس را بر همه آرمان دولت از حقوق مجلس می دانم و موضوعات را از شکوه مردم سالاری می شناسم و از هیچ سئوالی در هیچ زمانی عبور نخواهم کرد تا پاسخگو باشم .

- اگر در جلسه ای حاضر نشدم دلیلش این بود که به ناحیه سیل زده استان مازندران رفتم؛ وقتی مطلع شدم درخواستی است سریع تماس گرفتم، دکتر مطهری و پزشکیان شاهدان عادل هستند.

- این وزارتخانه مسوولیت و تکفل عدالت اجتماعی را به معنای عام دارد؛ یعنی عدالت در رسیدگی به امور قشر مولد جامعه و کارگران.

- وزارت تعاون بدون برنامه قابلیت اداره ندارد اما ما قوانین بالادستی داریم که به تایید رهبری معظم انقلاب رسیده و قانون برنامه توسعه نیز تصویب شده است. رییس قوه مجریه نیز برنامه هایی را تدوین و نکات 16 بندی را نیز پیش از این به وزیر پیشین کار (علی ربیعی) اعلام کرده بود. اکنون براساس اتفاقاتی که در اقتصاد رخ داده است در این برنامه ها تغییراتی را ایجاد کرده ایم.

- اصل 29 قانون اساسی می گوید که تامین اجتماعی فراگیر در زمینه نیازهای مختلف اجتماعی حق همگانی است.

- در برنامه های تقدیمی به فعالیت های اجرایی اشاره کرده ام و نمایندگان موافق بخش هایی از آن را قرایت کرده اند که با افتخار به آن عمل خواهم کرد.

- می‌شنوم پست مدیرکلی خرید و فروش می شود تنم می‌لرزد

- از همه مخالفان تشکر می‌کنم، درباره سوابق و برنامه ها و رزومه و تطابق برنامه پیشنهادی سخن گفتند، برخی درباره سوابق بنده نبود، به گذشته وزارتخانه برمی‌گشت.

- رسیدگی به کارگران و رسیدگی به افرادی که به هردلیل به استضعاف کشیده شدند و فقرا و‌ محرومان در اولویت است از این جهت این وزارتخانه در حوزه اجتماعی مسئولیت سنگینی را دارد.اقتصاد تعاون مغفول مانده و تعاون یک فرهنگ است.

- اصل شفافیت و مبارزه با فساد در تمام برنامه‌هایم در شئون این وزارتخانه است. من زیرساخت‌هایی را به وجود خواهم آورد که کلیه معاملات در این وزارتخانه در اختیار مردم قرار بگیرد. نمی‌دانم چرا وزیر قبلی کار این را نکرده است. مگر ما چیزی پنهان از این مردم داریم. من زمینه‌های ایجاد فساد را در این وزارتخانه از بین خواهم برد.

- حق‌الناس مربوط به همه بیمه‌شوندگان بر عهده این وزارتخانه است.

- در ابتدای ورودم به وزارت صنعت و به محض دریافت اطلاع از ثبت سفارش‌های غیرقانونی خودرو، اقدام و 6481 مورد را شناسایی و به مقامات قضایی معرفی کردیم.

- من به مدیران می‌گویم که با برداشتن نگاه جنسیتی بین زنان و مردان برای سمت‌های مدیریتی تفاوتی قائل نشوند.

- من قول خواهم داد که با نگاه قومیتی، مذهبی و باندی قدم برندارم تا شایستگان بر مسند مدیریت این کشور بمانند.

- ما مدیرانی را از تهران به هرمزگان فرستادیم درحالی که شایستگانی در همان هرمزگان هستند که می‌توانند خدمت کنند.