کدخبر: ۲۴۷۴۵۱ لینک کوتاه

حماس:تصمیم های شورای مرکزی ساف غیرقانونی است

اقتصادنیوز : جنبش مقاومت اسلامی (حماس) اعلام کرد که نشست شورای مرکزی سازمان آزادی بخش فلسطین (ساف)که قرار است فردا (یکشنبه) در رام الله برگزار شود، غیر قانونی و تصمیم هایی که علیه ملت و آرمان فلسطین خواهد گرفت، مورد قبول ما نیست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ، حماس در بیانیه ای مطبوعاتی یادآورشد که همه کسانی که در نشست شورای مرکزی شرکت می کنند نسبت به تبعات منفی برگزاری این نشست و تصمیم های آن مسئولیت فردی و دسته جمعی دارند.

حماس با درخواست از جنبش فتح برای بازنگری در مواضع و تصمیم خود برای برگزاری نشست شورای مرکزی، با قدردانی از تمامی شخصیت ها و گروه های مخالف برگزاری این نشست تاکید کرد که موسسه ها و نهادهای مرجع فلسطینی و در راس آنها سازمان آزادی بخش فلسطین 'ساف' باید بر اساس توافق های صورت گرفته بازسازی شوند و مهمترین نکته در این زمینه برگزاری انتخابات آزاد و سالم است.

این جنبش با تاکید بر پایبندی به وحدت ملی، تمامی گروه های فلسطینی را به برگزاری نشست جامع ملی برای بررسی ساز و کارهای اجرای توافق سال 2011 قاهره و تشکیل دولت وحدت ملی به منظور نظارت بر برگزاری انتخابات ریاستی، پارلمانی و شورای ملی فلسطین فراخواند.

حماس همچنین فلسطینی های ساکن قدس، کرانه باختری، نوار غزه، اراضی اشغالی سال 1948، اردوگاه های آوارگان فلسطینی و نیز فلسطینیان مقیم خارج را ستود و تصریح کرد که شورای مرکزی ساف بدون توجه به شرایط سخت و توطئه های بزرگ طراحی شده علیه ملت فلسطین قصد برگزاری نشستی را در تاریخ 28 اکتبر(6 آبان) دارد.

بیانیه حماس افزود: نشست شورای مرکزی ساف بدون اجماع ملی و در سایه عدم مشارکت گروه های بزرگ فلسطینی برگزار می شود و این شورا ضمن فاصله گرفتن از اهداف خود، به ابزار دست محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تبدیل شده است.

حماس ادامه داد: شورای مرکزی ساف حاضر به اجرای مصوبات نشست های سال 2015 و 2018 خود در زمینه عقب نشینی از تصمیم به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی و توقف همکاری های امنیتی با این رژیم نیست و حتی مصوبات شورای ملی در نشست ماه مه سال 2018 مبنی بر لغو مجازات های اعمال شده علیه غزه به مرحله اجرا درنیامده است.