کدخبر: ۲۴۷۷۸۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
رسانه های تونسی:عامل انتحاری پایتخت با داعش در ارتباط بود

رسانه های تونسی:عامل انتحاری پایتخت با داعش در ارتباط بود

اقتصادنیوز : تارنمای رادیو «شمس اف ام » نوشت، تحقیقات اولیه در خصوص حمله انتحاری بعداز ظهر دوشنبه در خیابان «الحبیب بورقیبه» پایتخت تونس نشان داد، عامل این حمله تروریستی با داعش در ارتباط بوده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب ،وزارت کشور تونس اعلام کرده است عامل انتحاری که ساعت 13:55 دقیقه خود را منفجر کرد وهمانجا جان باخت، به عنوان فردی تندرو برای نیروهای امنیتی شناخته شده نبود.

تارنمای تونسی«باب نت» نیز نوشت، «الباجی قاید السبسی» رئیس جمهوری تونس پس از این حمله گفت، تصور می شد تروریسم در شهرها نابود شده و تروریست ها اکنون فقط در کوه ها هستند اما عملیات بعدازظهر دوشنبه خلاف آن را ثابت کرد.

وی افزود، جو سیاسی در تونس بد است اما سیاستمداران به مسائل فرعی و اینکه چه کسی بر کرسی قدرت می ماند و چه کسی باید برود، مشغول اند در حالی که مشکل اصلی تونس این نیست.

تارنمای روزنامه «الجریده» تونس نیز در خصوص عامل انتحاری نوشت، او دختری 30 ساله به نام «منی محمد قبله » و دارای تحصیلات دانشگاهی بود که به دلیل نیافتن شغل، به کار دامپروری مشغول بود .

«علی الزرمدینی » کارشناس امنیتی تونسی و افسر سابق گارد ملی این کشور گفت، این عملیات انتحاری از هر نظر ابتدایی بود و این انفجار نشان داد عامل انتحاری تازه وارد این عرصه شده بود.

وی افزود، تروریست ها در تونس بسیار ضعیف شده اند و با انجام چنین عملیاتی فقط می خواهند ثابت کنند که همچنان وجود دارند و می توانند دست به چنین جنایت هایی بزنند.

همسایگان این عامل انتحاری گفته اند، او فردی تندرو نبود اما از یک سال پیش از حضور در مراسم عروسی خودداری می کرد.

بعد از ظهر دوشنبه یک تروریست انتحاری خود را در مرکز پایتخت تونس منفجر کرد که بر اثر آن هشت نیروی پلیس و یک غیر نظامی زخمی و عامل این حمله نیز کشته شد.