کدخبر: ۲۴۸۰۰۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

آمریکا شرایط معافیت از تحریم نفتی را اعلام کرد

اقتصادنیوز: وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که برای عملی کردن مقاصد آمریکا در خصوص تحریم نفتی ایران، معافیت موردی برای ادامه خرید نفت را به کشورهایی می‌دهد که میزان کلی خرید نفت از ایران را کاهش بدهند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که در ازای کاهش میان خرید نفت ایرانی، به کشورهای خریدار، معافیت موردی برای ادامه خرید خواهد داد.

آمریکا 18 اردیبهشت در مسیر جامه عمل پوشاندن به یکی دیگر از وعده‌های انتخاباتی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور این کشور، از توافق هسته‌ای منعقده میان ایران و ۱+۵ خارج شد. از آن پس، دور اول تحریم‌های آمریکا اواسط مرداد ماه بازگشت و دور دوم آن هم 13 آبان بازمی‌گردد.

دور دوم تحریم‌ها، صنعت نفت ایران را هدف قرار داده و تا چند هفته پیش گفته می‌شد که فروش نفت ایران را به «صفر» می‌رساند. آمریکایی‌ها اما جدیداً گفته‌اند که این کار به یکباره عملی نیست و برای همراه نگاه داشتن متحدان خود، به آنها برای کاهش تدریجی خرید نفت از ایران، مجوزهای موردی داده است.

امشب هم وزارت خارجه آمریکا، جزئیات به‌روزتری از نحوه صدور معافیت‌های موردی منتشر و اعلام کرد که «به کشورهایی که میزان خرید نفت ایران را کاهش بدهند، معافیت اعطا خواهیم کرد.»

احتمالاً یکی از دریافت‌کنندگان اصلی این معافیت‌ها، هند باشد.