کدخبر: ۲۴۸۰۳۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
کره شمالی: لیست تاسیسات هسته‌ای را به آمریکا نمی‌دهیم

کره شمالی: لیست تاسیسات هسته‌ای را به آمریکا نمی‌دهیم

اقتصادنیوز: کره شمالی اعلام کرد به دلیل اقدامات و راهبردهای خصمانه ای که آمریکا علیه این کشور اتخاذ کرده است، حاضر نیست فهرست تاسیسات هسته ای نظامی خود را در اختیار واشنگتن قرار دهد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، خبرگزاری یونهاپ نوشت، 'مون چون این' از مشاوران امنیتی رییس جمهوری کره جنوبی روز چهارشنبه تصریح کرد مسئولان کره شمالی این موضوع را به وی اطلاع داده اند.

وی افزود که در جریان سفر رییس جمهوری کره جنوبی و هیات همراه وی به کره شمالی در ماه سپتامبر امسال، مقام های پیونگ یانگ تاکید کرده اند به دلیل خصومتی که آمریکا علیه این کشور دارد، نمی تواند جزییات تاسیسات اتمی نظامی اش را در اختیار آمریکا بگذارد.

وی گفت در جریان سفرش به کره شمالی به مقام های آن کشور گفته است اگر این فهرست را در اختیار آمریکا قرار دهند و پیمان متارکه جنگ نیز امضا شود و بازرسی های هسته ای از کره شمالی از سرگرفته شود، آمریکا به پیونگ یانگ اعتماد خواهد کرد.

این مشاور امنیتی کره جنوبی گفت آنها موضع خود را خیلی صریح بیانی کردند و گفتند که به دلیل دشمنی که آمریکا با کره شمالی دارد، حاضر نیستند چنین فهرستی را تهیه کرده و در اختیار واشنگتن قرار دهند.

وی اضافه کرد بعید است قبل از امضای پیمان متارکه جنگ و عقد پیمان منع تجاوز، کره شمالی چنین فهرستی را از برنامه ها و تاسیسات اتمی اش در اختیار واشنگتن بگذارد.