کدخبر: ۲۴۸۳۸۳ لینک کوتاه

واشنگتن: معافیت کشورها از تحریم‌های نفت ایران را موردی بررسی می‌کنیم

اقتصادنیوز : سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفته دولت این کشور معافیت کشورها از تحریم‌های نفت ایران را به صورت موردی بررسی می‌کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب ،خبرگزاری هندی «Asian News International» نوشته یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، درباره صدور معافیت‌ از تحریم‌های نفتی علیه ایران گفته است: «ایالات متحده فرایندی داخلی برای بررسی مستثنی کردن برخی کشورها از لزوم کاهش خریداری نفت از ایران است.»

این سخنگو که رسانه‌ هندی اشاره‌ای به نامش نکرده ادامه داد: «ما به صورت مورد به مورد با کشورها کار می‌کنیم.»

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا بار دیگر ادعایی که چندی پیش دولت آمریکا مطرح کرد و مجبور به عقب‌نشینی از آن شد را تکرار کرده و گفته که هدف دولت آمریکا به صفر رساندن صادرات نفت ایران، در کوتاه‌ترین زمان ممکن است.»

سخنان این مقام آمریکایی در شرایطی مطرح شده که بلومبرگ روز پنجشنبه به نقل از منابع آگاه آسیایی نوشت هند و کره جنوبی با آمریکا بر سر طرح کلی توافقی که به آنها اجازه می‌دهد تا به خرید نفت ایران ادامه دهند، توافق کردند.

این مقامات افزودند تصمیم نهایی گرفته نشده است و بعید است پیش از اعمال مجدد تحریم‌های ایران در ۵ نوامبر، اعلام رسمی صورت بگیرد. این موضوع سبب می شود امکان تغیر شرایط یا از بین رفتن توافق به طور کامل وجود داشته باشد.