کدخبر: ۲۴۸۵۸۲ لینک کوتاه

کشاورزی که توانست یک هواپیمای ایرباس بسازد + عکس

اقتصادنیوز: یک کشاورز پرتلاش چینی با ساخت یک هواپیما در مزرعه‌اش سرانجام به رویای کودکی‌اش دست یافت.

بهت گزاشر اقتصادنیوز به نقل از اکوناپرس؛ همه انسان ها در دوران کودکی رویاهایی در سر دارند تا روزی بتوانند در صورت مهیا شدن فرصت به آن دست یابند. این رویاها اگرچه در ظاهر دست نیافتی به نظر می رسند اما مطمئنا با تلاش و پیگیری خستگی ناپذیر مطمئنا روزی رنگ واقعیت به خود خواهند گرفت. مانند یک کشاورز چینی که سرانجام به رویای کودکش اش دست پیدا کرد.

ساخت هواپیمای ایرباس توسط یک کشاورز + عکس

این مرد کشاورز چینی با جدیت و تلاش سرانجام به رویای کودکی اش که داشتن یک هواپیما بود دست یافت. "ژوئو یوئه" که زمانی در مزرعه اش سیر می‌کاشت از دوران کودکی دوست داشت یک هواپیمای شخصی داشته باشد. او با وجود اینکه نتوانسته بود تحصیلات دوره راهنمایی را به پایان برساند از دو سال پیش با چند نفر از دوستانش ساخت یک فروند هواپیمای ایرباس A320 را آغاز کرد.

ساخت هواپیمای ایرباس توسط یک کشاورز + عکس

او برای رسیدن به آرزوی کودکی اش ابتدا به شهر مهاجرت کرد و در یک کارخانه به عنوان جوشکار مشغول بکار شد. این در حالی بود که او پیشتر از راه کاشت سیر و پیاز و فروش آن زندگی اش را می گذراند. حدود سن 40 سالگی نگرانی های او در مورد اینکه رویای کودکی اش برای داشتن یک هواپیما محقق نشود آغاز شد. او که با کار در جوشکاری پس انداز خوبی بدست آورده بود کار ساخت هواپیمای خود را با مطالعه آغاز کرد.

ساخت هواپیمای ایرباس توسط یک کشاورز + عکس

ژوئو با مطالعه چند کتاب با روش ساخت هواپیما آشنا شد. سرانجام او با کمک دوستانش با هزینه 2.6 میلیون یوان چین ( 373000 دلار آمریکا) به آرزوی کودکی اش دست یافت. او برای رسیدن به این آرزو حتی اقدام به فروش خودروی شخصی اش نیز کرده بود.

ساخت هواپیمای ایرباس توسط یک کشاورز + عکس

اگرچه این هواپیمای شخصی ژوئو قادر به پرواز نبود اما او تصمیم گرفت تا هواپیمایش را تبدیل به رستوران کند. حالا هواپیمای ژوئو تبدیل به یک رستوران مشهور غذاخوری در چین شده که مشتریان زیادی را به خود جلب کرده است.