دوئل خارجی ها برای قهرمانی آسیا

کدخبر: 248945
اقتصاد نیوز:گادوین منشا امیدوار است با گلزنی در بازی فینال، تقابل با مهاجم خارجی تیم کاشیما آنتلرز را به سود خود خاتمه دهد.

به گزارش اقتصاد نیوز، گل دوم کاشیما آنتلرز فارغ از این که در موقعیت آفساید به ثمر رسید، با خوش شانسی سرجینیو نیز همراه بود چرا که پای او درست روی توپ ننشست اما پس از برخورد توپ با زانویش تبدیل به گل شد. در آن طرف گادوین منشا علی رغم تلاش زیاد موفق به گلزنی نشد و عملکردی به مراتب ضعیف تر از بازی های قبلی داشت تا همچنان در حسرت هشتمین گل آسیایی باقی بماند.

* سرجینیو هر بازی یک گل زده، منشا هر 4 بازی

مهاجم تیم کاشیما آنتلرز از مرحله یک چهارم نهایی به این تیم اضافه شد و توانست عملکرد بسیار خوبی را از خود بر جای بگذارد. او در 5 بازی 5 گل زده و میانگین هر بازی یک گل زده را دارد. اما منشا پس از شروع خوب با گلزنی برابر نسف قارشی، نتوانست فرم خوبش را حفظ کند و برای زدن گل بعدی تا بازی مرحله یک هشتم نهایی صبر کرد تا این که از روی نقطه پنالتی موفق به گلزنی شد. سپس منشا در بازی با الدحیل نیز گل زد تا شمار گل های آسیایی اش را در این فصل به عدد 3 برساند.

منشا در 12 بازی تیم پرسپولیس 657 دقیقه بازی کرده که البته تنها 6 بازی را فیکس بوده و در باقی دیدارها به عنوان یار تعویضی وارد زمین شده است.

 

 

* آمار استثنایی سرجینیو: هر 89 دقیقه، یک گل

 

مهاجم جوان تیم کاشیما آنتلرز به طور میانگین هر 89 دقیقه یک گل زده و امیدوار است این آمار را با گلزنی در بازی برگشت حفظ کند. هیچ کدام از گل های او از روی نقطه پنالتی نبوده و هر 5 تا را در جریان بازی به ثمر رسانده است.

 

سرجینیو 8 شوت در چارچوب زده و دقت شوت 57.1% درصد را دارد. وی همچنین نرخ تبدیل شوت به گل 62.5% را به ثبت رسانده که آمار فوق العاده ای به حساب می آید، این آمار برای منشا 30% است و به عبارتی او از هر 10 شوت در چارچوب سه تا را وارد دروازه حریفان می کند.

 

سرجینیوی برزیلی در این مدت کوتاه 3 پاس گل هم به همبازیان داده و ارزش های خود را بیش از پیش نمایان کرده است. در سانتر، عملکرد منشا بهتر از مهاجم خارجی تیم کاشیما می باشد، او که در بازی با السد با سانتری زیبا زمینه ساز گل سیامک نعمتی شد، 4 سانتر صحیح انجام داده و دقت سانتر 28 درصدی دارد.

 

 

* منشا؛ ماهر در توپ ربایی

 

آنالیزها نشان می دهند آمار سرجینیو در تکل و دفع توپ بهتر است اما مهاجم نیجریایی سرخ ها در توپ گیری و توپ ربایی موفق تر عمل کرده و این فصل نشان داده که می تواند در حد و اندازه های مهاجم تیم پرسپولیس ظاهر شود. او با 2 تکل موفق و آمار 40 درصد تکل صحیح به همراه 5 توپ ربایی به استقبال بازی برگشت می رود و پرسپولیسی ها انتظار دارند منشا با استفاده از فیزیک قدرتمندش، از پس مدافعان ژاپنی بر بیاید.

 

 

* دریبل زنی منشا در مقابل دقت پاس سرجینیو

 

هرچند که باید در نظر گرفت منشا دقایق بیشتری را نسبت به سرجینیو بازی کرده، اما آمار فوق العاده مهاجم پرسپولیس در دریبل زنی را هم نمی توان کتمان کرد. او 10 دریبل موفق دارد و این در حالی است که همتای برزیلی اش در 5 بازی تنها یک بار توانسته بازیکنان پیش روی خودش را دریبل کند. همچنین تعداد بالای بازی منشا باعث شده تا ضریب اشتباهاتش در پاس نیز افزایش یابد و سرجینیو در دقت پاس از او پیشی بگیرد.

 

گادوین منشا خطای بیشتری را هم نسبت به سرجینیو متحمل شده که این را می توان ناشی از فیزیک قدرتمند این بازیکن سیه چرده دانست.

 

 

 

* منشا - سرجینیو؛ دوئل آخر برای جام

 

این دو مهاجم خارجی حالا امیدوار به قهرمانی در آسیا هستند. گادوین منشا تلاش خواهد کرد تا همچون بازی با الدحیل و السد در قامت یک ناجی ظاهر شود و البته فرصت سوزی ها را به باد فراموشی بسپارد. از آن سو نیز سرجینیو به تهران می آید تا در اولین ماه های حضور در کاشیما، جام قهرمانی را به ارمغان بیاورد و البته رکورد فوق العاده گلزنی را هم ادامه بدهد.

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما