کدخبر: ۲۴۹۰۱۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

اعتراف یک داعشی سابق به همکاری نیروهای آمریکا و داعش در سوریه

اقتصادنیوز: یک تروریست الجزایری که مدتی به گروهک داعش در سوریه پیوسته بود، در دادگاه « الدار البیضاء» الجزیره اعتراف کرد، هنگام ورود به سوریه یک افسر آمریکایی به وی و چند نفر دیگر آموزش کار با اسلحه داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا؛ تارنمای شبکه «النهار » الجزایر روز یکشنبه نوشت، فردی فریب خورده به نام 'ص.احمد' که تابعیت دوگانه الجزایری – نروژی دارد، چندماه پیش تحویل مقام های الجزایری داده شده و او در اعترافات خود گفته است، در نروژ از طریق برخی اتباع چچن با گروه های تندرو آشنا شده و آن ها او را برای به رفتن به سوریه و به اصطلاح' جهاد' ترغیب کردند.

احمد در مورد روزهای نخست ورود به سوریه نیز می گوید، از طریق ترکیه خود را به سوریه رسانده و همراه با 11 نفر به اردوگاهی که گروهی از تروریست ها آنجا بودند، رفته و آنجا آموزش های نظامی به او داده شد و طی این مدت، یک افسر آمریکایی روش کار با سلاح کلاشنیکف را به او آموخت و آنجا با چند نفر از الجزایری ها که به داعش پیوسته بودند، آشنا شد .

این جوان 24 ساله الجزایری افزود، مدتی در سوریه همراه با داعشی ها بوده و آنجا با مسئول امور شرعی این گروهک اختلاف نظر پیدا می کند و از این گروهک خارج می شود و پس از خروج از سوریه، بالاخره تحویل مقام های الجزایری داده می شود.