کدخبر: ۲۴۹۲۰۳ لینک کوتاه

ساخت قدرتمندترین موتورسیکلت دنیا +عکس

اقتصاد نیوز:شرکت دوکاتی از تولید موتورسیکلت بنزین سوزی خبر داده که مدعی است قدرتمندترین موتوری است که تا به حال تولید شده است.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از نیواطلس، شرکت دوکاتی از تولید موتورسیکلت بنزین سوزی خبر داده که مدعی است قدرتمندترین موتوری است که تا به حال تولید شده است.

 این موتورسیکلت که Panigale V4R نام گرفته، یک موتور مسابقه ای است که از انعطاف بسیار زیادی به خصوص برای پشت سرگذاردن پیچ های تند برخوردار است و از سیستم ترمز پیشرفته ای بی اس برای توقف به موقع بهره می گیرد.

موتورسیکلت یادشده 40 هزار یورو قیمت دارد و قرار است تا قبل از پایان سال جاری میلادی 500 دستگاه از آن تولید شود. موتور 998 سی سی  با پیستون های ارتقا یافته  که حدود یک کیلوگرم از موتورهای مشابه سبک تر است از جمله مزایای این موتور است. سرعت این موتور به رقم بی سابقه 15250 دور در دقیقه می رسد که در نزدیک ترین رقیب آن تنها 13000 دور در دقیقه است.

همچنین قدرت موتور یادشده هم 221 اسب بخار است. این موتور تنها بعد از پیمودن 24 هزار کیلومتر نیاز به سرویس و تعمیرات کلی پیدا می کند که در میان موتورسیکلت ها رکوردی قابل توجه محسوب می شود. وزن این موتور هم تنها 165 کیلوگرم است که از بسیاری از مدل های رقیب سبک تر است. با این موتورسیکلت می توان با سرعت کم سابقه 270 کیلومتر در ساعت حرکت کرد.