کدخبر: ۲۴۹۳۲۱ لینک کوتاه

سی ان ان: ایران همزمان با ازسرگیری تحریم ها رزمایش انجام داد

اقتصادنیوز: شبکه تلویزیونی سی ان ان گزارش داد: جمهوری اسلامی ایران همزمان با از سرگیری تحریم های آمریکا، رزمایش پدافند هوایی برگزار کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سی ان ان در ادامه افزود: بنابر اعلام رسانه های دولتی ایران رزمایش پدافند هوایی که هر ساله برگزار می شود از روز سه شنبه آغاز شد.

سی ان ان افزود: آمریکا تحریم هایی را که به موجب توافق هسته ای 2015 برداشته شده بود باردیگر علیه ایران اعمال کرد و حسن روحانی رئیس جمهوری ایران گفت که این تحریم ها بر ایرانیان لطمه وارد کرده و وعده داد که به فروش نفت ادامه دهد.

فردریک پلتن خبرنگار این شبکه خبری در تهران نیز گفت: اعمال و از سرگیری دوباره تحریم ها منجر به تقابل بیشتر بین آمریکا و ایران می شود.

به گزارش ایرنا، رزمایش مشترک پدافند هوایی ولایت 97، از روز گذشته (دوشنبه) با اعلام رمز «یا خاتم الانبیا (ص)» توسط امیر دریادار حبیب الله سیاری فرمانده رزمایش در بخش های وسیعی از شمال مرکز و غرب کشور و در مساحتی به وسعت تقریبی نیم میلیون کیلومتر مربع آغاز شد.

این رزمایش با محوریت قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) در قالب شبکه یکپارچه پدافند هوایی کشور و با حضور نیروی هوا و فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، یگان های پروازی نیروی هوایی ارتش و شبکه دیده بانی بصری و اپتیکی درحال برگزاری است.

شبکه فرماندهی و کنترل کشف و شناسایی رهگیری و انهدام اهداف متخاصم اجرای عملیات پدافندی در محیط جنگ الکترونیک بهره برداری از سامانه های اکتشافی غیرفعال بکارگیری سامانه های پدافند هواپایه با سرنشین و بدون سرنشین مقابله با موشک های ضد رادار و موشک های کروز از جمله مواردی است که در این رزمایش تمرین می شود.