کدخبر: ۲۴۹۷۳۱ لینک کوتاه

رویترز بررسی کرد؛

ترس ترامپ از تحقیقات کنگره؛ پنتاگون سوخت‌رسانی به جنگنده‌های سعودی را متوقف کرد

اقتصادنیوز؛ رویترز در گزارشی اقدام وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در قطع سوخت‌رسانی به جنگنده های عربستان سعودی را به نوعی پیشدستی در برابر تحقیقات کنگره ایالات متحده برای تحقیق درباره جنگ یمن دانست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر؛ 

 قرار است در این هفته، کنگره آمریکا طرح کمک های ایالات متحده به عربستان در جنگ یمن را بررسی کند از همین رو به نظر می رسد که قطع سوخت رسانی به جنگنده های عربستانی حاضر در جنگ یمن، به نوعی پیشدستی پنتاگون در برابر کنگره باشد.

به نوشته این رسانه، توقف سوخت‌رسانی می‌تواند به منزله پیشدستی در برابر اقدام احتمالی کنگره جدید آمریکا باشد که قرار است در این باره به بحث بپردازد.

این در حالی است که قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد سعودی به دست نیروهای امنیتی این کشور و همچنین حملات هوایی عربستان و متحدانش به یمن، دولت آمریکا را با انتقادهایی از سوی شماری از اعضای کنگره، به‌ویژه دموکرات‌ها، روبه‌رو کرده است.

شماری از نمایندگان دموکرات و جمهوریخواه کنگره آمریکا پیشتر خواستار تعلیق قراردادهای فروش سلاح به عربستان و توقف سوخت‌رسانی به هواپیماهای ائتلاف نظامی به رهبری ریاض شده بودند.

در همین حال گروه‌های مدافع حقوق بشر و ناظر بر این جنگ نیز ائتلاف نظامی عربستان و متحدانش را به کشتار هزاران غیرنظامی در یمن متهم می‌کنند.