کدخبر: ۲۵۰۱۰۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

اعلام آمادگی تاجزاده برای مناظره با زاکانی درباره وقایع کوی دانشگاه

اقتصادنیوز:‌ شرق نوشت: علیرضا زاکانی در گفت‌وگوی اینترنتی خود با شبکه‌ای به نام رودررو اعلام آمادگی کرده است که می‌خواهد با مصطفی تاجزاده مناظره کند؛ درخواستی که بلافاصله با استقبال تاجزاده در صفحه شخصی توییتر او مطرح شد.

به گزارش اقتصادنیوز، این روزنامه در ادامه نوشت: تاجزاده در صفحه‌اش نوشت: من به معجزه گفت‌وگو در اشکال گوناگونش ایمان دارم و آن را گمشده جامعه می‌دانم و معتقدم هرقدر گفت‌وگو فراگیرتر بشود خطاها کمتر و سرعت توسعه و پیشرفت امور بیشتر می‌شود. بر این‌ اساس از پیشنهاد آقای زاکانی استقبال می‌کنم و امیدوارم مناظره ما دور تازه‌ای از گفت‌وگوی نیروهای سیاسی را رقم بزند.

از تاجزاده درباره اینکه مناظره حول چه موضوعاتی شکل خواهد گرفت، سؤال کردیم که گفت از طریق فضای مجازی متوجه شدم که آقای زاکانی اعلام کرده که آماده مناظره با بنده است. بعد از آن تعداد زیادی از کاربران در تلگرام، اینستاگرام و توییتر از من سؤال کردند که آیا من برای مناظره آماده هستم یا خیر. این گفت‌وگوها برای کشف حقایق خیلی می‌تواند مؤثر باشد. من هم که از قبل اعلام کردم به معجزه گفت‌وگو ایمان دارم و فکر می‌کنم ما با صحبت‌کردن می‌توانیم از سوءتفاهم‌ها بکاهیم و بر اشتراکات تأکید کنیم، از همه مهم‌تر درباره راه‌های برون‌رفت از بن‌بست کنونی با افراد مختلف از طیف‌های گوناگون بحث کنیم. به همین دلیل من از ابتدا اعلام کرده‌ام که برای گفت‌وگو در درون نظام و بیرون نظام با موافقان و مخالفان آماده‌ام، چراکه ما هیچ راهی جز گفت‌وگوکردن نداریم. اخیرا هم از من پرسیده بودند که آیا حاضر هستید با آقای بنی‌صدر مناظره مکتوب داشته باشید یا حتی مجازی که من به دوستان اعلام کردم مشکلی برای انجام چنین مناظره‌ای ندارم و این گفت‌وگوها را به سود جامعه می‌دانم، کمااینکه قبلا هم با آقای مخملباف و به صورت مکتوب مناظره کردیم.