کدخبر: ۲۵۰۱۶۳ لینک کوتاه

پوتین: روسیه به دنبال روابط دوستانه با کشورهای اسلامی است

اقتصادنیوز؛ ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در پیامی به چهارمین نشست استراتژیک روسیه و اسلام اعلام کرد که مسکو درپی ایجاد روابط دوستانه با کشورهای اسلامی است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر؛ «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه در پیامی به چهارمین نشست گروه بین المللی استراتژیک روسیه و اسلام، اظهار داشت که مسکو اهمیت بسیار زیادی برای همکاری با کشورهای اسلامی قائل است.

پوتین گفت: برای فدراسیون روسیه بسیار مهم است که روابط دوستانه با کشورهای اسلامی در سطوح دوجانبه و درون سازمان همکاری اسلامی تقویت کند. مواضع ما نسبت به بسیاری از مسائل ضروری در دستور کار جهانی و منطقه ای بسیار نزدیک است. ما به طور مشترک به دنبال ایجاد یک نظم جهانی عادلانه و دموکراتیک بر اساس حاکمیت قانون و آزاد شدن از هر گونه اشکال حکومت های قدرتمند و یا فشار اقتصادی و اطلاعاتی، هستیم.

وی افزود: مسکو و کشورهای جهان اسلام همکاری سازنده اقتصادی، علمی و فنی و بشردوستانه و مشارکت در حل منازعات منطقه ای و در شرایط بحرانی دارند. جلسه فعلی گروه به یک مسئله بسیار جدی اختصاص دارد که مبارزه با تروریسم و ایدئولوژی افراطی و هماهنگ کردن تلاش ها در زمینه های آموزش و روشنگری در این خصوص، با تلاش جوانان است.