کدخبر: ۲۵۰۵۶۶ لینک کوتاه

تمرین ارتش اسرائیل برای فرار از سامانه اس-۳۰۰

اقتصادنیوز: کاربران شبکه های اجتماعی اعلام کردند که نیروی هوایی ارتش صهیونیستی در رزمایش هوایی در یونان، روش فرار و مقابله با سامانه دفاع هوایی اس ۳۰۰ روسیه را که اخیرا ارتش سوریه به آن دست یافته ، تمرین کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، شبکه خبری 'روسیا الیوم'، کاربران در توییتر نوشتند که جنگنده های اسرائیلی نوع 'F-16I Sufa ' پس از رزمایش هوایی مشترک با نیروی هوایی یونان و تمرین فرار و مقابله با سامانه های دفاعی شبیه سازی شده اس 300 از پایگاه هوایی یونانی 'لاریسا' به سرزمینهای اشغالی بازگشتند.

این رزمایش مشترک چند هفته در یونان به طول انجامید و جنگنده های صهیونیستی دیروز به سرزمینهای اشغالی بازگردانده شدند.

به گزارش این شبکه خبری، ارتش صهیونیستی ادعا کرد که به رغم استقرار سامانه دفاع هوایی اس 300 در سوریه ، تضمین منافع خود را ادامه خواهد داد .

پایگاه خبری صهیونیستی 'دبکا' ماه گذشته اعلام کرد که روسیه عمدا به سوریه از همان نوع سامانه دفاعی اس 300 که قبلا به ایران داده بود، تحویل داده تا کارشناسان ایرانی بتوانند سوری ها را در هدایت و مدیریت آن یاری کنند.

سامانه دفاعی اس300 با کاربرد دفاع متمرکز و قوی از مناطق حساس از مهم ترین سامانه های پدافند هوایی جهان به شمار می رود که می تواند همزمان چندین پرنده دشمن را از جمله موشک های بالستیک ردیابی و از فاصله 150 کیلومتری در ارتفاع 27 کیلومتری هدف قرار دهد و حتی علیه اهداف زمینی بکار گرفته شود.

ارتش صهیونیستی از زمان استقرار سامانه اس 300 در خاک سوریه از انجام عملیات هوایی در این کشور خودداری کرده است .