کدخبر: ۲۵۲۰۳۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

معاون اول رئیس‌جمهور:

هیچ کس نباید احساس کند نقش درجه دومی در کشور دارد

اقتصادنیوز: معاون اول رئیس‌جمهور گفت: باید سازوکارهایی را دنبال کنیم که هیچ کس احساس نکند که نقش درجه دومی در کشور دارد و نقشی در مدیریت کشور ندارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنااسحاق جهانگیری عصر امروز در مراسم تودیع و معارفه معاونت توسعه روستایی و عشایری ریاست جمهوری گفت: یکی از اصلی‌ترین موضوعات اصلی کشور در مقطع فعلی مسئله توسعه روستایی است. ما باید یک الگوی توسعه همه‌جانبه، پایدار، متوازن و هماهنگ را برای روستاها انتخاب کنیم. وقتی توسعه همه‌جانبه و متوازن درکشور است که به روستاها نیز پرداخته شود.

وی با تاکید بر اینکه توسعه پایدار در کشور بدون توسعه روستایی ممکن نیست، اظهار داشت: اینکه فکر کنیم یکسری اتفاقات فیزیکی در روستاها مانند داشتن مدرسه، برق‌رسانی و آبرسانی و... به معنای توسعه‌یافتگی روستا است، درست نیست. روستای توسعه یافته باید از همه برکات و آثار توسعه برخوردار شود. باید در روستا توسعه فرهنگی و توسعه اقتصادی رخ دهد و زندگی روستاییان باید با توسعه اقتصادی به نحو مطلوبی اداره شود.

معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه حتی باید توسعه سیاسی در روستا رخ دهد و مردم روستا خود را در سرنوشت کشور سهیم بدانند و مشارکت داشته باشند، تصریح کرد: باید سازوکارهایی را دنبال کنیم که هیچ کس احساس نکند که نقش درجه دومی در کشور دارد و نقشی در مدیریت کشور ندارد. اگر مسئله را هم از نگاه عدالت مورد بررسی قرار دهیم، حتما باید عدالت منطقه‌ای و عدالت بین روستا و شهر برقرار شود.