کدخبر: ۲۵۲۴۴۳ لینک کوتاه

پیشنهادی جالب برای برگزاری جام جهانی فوتبال

اقتصاد نیوز:نهاد حاکم بر فوتبال منطقه آمریکای جنوبی به فدراسیون جهانی فوتبال برای برگزاری جام جهانی پیشنهاد جالبی داده است.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از خبرگزاری تسنیم، جام جهانی فوتبال ممکن است از این پس به جای هر 4 سال در فواصل زمانی 2 ساله برگزار شود، البته اگر فیفا با پیشنهاد کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی برای کاهش این فاصله زمانی موافقت کند.

ظاهراً بعد از خود جانی اینفانتینو رئیس فیفا - کسی که جام جهانی را از 32 تیم به 48 تیم افزایش داد - حالا مقامات فوتبال آمریکای لاتین هم قصد دارد تغییراتی را در شیوه برگزاری مهمترین تورنمنت فوتبال جهان اعمال کنند که بعید به نظر می‌رسد خوشایند همتایان آنها در فوتبال اروپا باشد.

آلخاندرو دومینگس، رئیس کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی مدعی شده است که فیفا در حال بررسی پیشنهاد این سازمان برای برگزاری جام جهانی در فواصل زمانی 2 ساله است.

اولین بار سپ بلاتر، رئیس سابق فیفا ایده کاهش فاصله زمانی میان جام‌های جهانی به دو سال را در سال 1999 مطرح کرد که این پیشنهاد او با استقبال قابل توجهی مواجه نشد. اکنون اما مدیران کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی این پیشنهاد را بار دیگر به مدیران فیفا ارائه کرده‌اند.

بیشتر بخوانید

فوتبال جهان| آمادگی ورزشگاه‌های قطر برای جام جهانی 2022 دو سال زودتر از موعد

دومینگس در این باره گفت: من هرگز (به برگزاری جام جهانی در فواصل زمانی دو ساله) نه نمی‌گویم بلکه همیشه می‌گویم چرا که نه؟ ما همیشه می‌خواستیم که یک لیگ ملت‌های جهانی داشته باشیم و همیشه از چنین ایده‌هایی یا پیشنهاد خودمان به فیفا برای برگزاری جام جهانی در هر دو سال، حمایت می‌کنیم. به جای برگزاری لیگ ملت‌های جهان در فاصله میان هر دو دوره جام جهانی، ما می‌توانیم یک جام جهانی دیگر داشته باشیم. اگر با شیوه فعلی به برگزاری جام جهانی ادامه دهیم، بسیاری از بازیکنان نمی‌توانند بیشتر از دو بار بازی در جام جهانی را تجربه کنند. پس در این مورد ما می‌توانیم دنبال یک فرصت جدید باشیم. ما پیشنهاد خودمان را به فیفا ارائه کرده‌ایم و می‌گوییم چه لیگ ملت‌های جهان باشد یا دوسالانه شدن جام جهانی، از این طرح استقبال می‌کنیم.