کدخبر: ۲۵۲۶۳۳ لینک کوتاه

۳ تیپ و یک گردان ارتش به زلزله زدگان خدمات رسانی می کنند

اقتصادنیوز: فرمانه ارشد نظامی ارتش در غرب کشور گفت: تیپ ۱۲۳ ارتش در قصرشیرین و تیپ های ۷۱ ابوذر و ۱۲۸ هم در سرپل ذهاب مستقر شده و مشغول خدمات رسانی به زلزله زدگان هستند ضمن اینکه یک گردان هم به گیلانغرب اعزام شده است.

به گزارش اقتصادنیوز امیرفرهاد آریانفر یکشنبه شب در گفت و گو با ایرنا در محل فرمانداری قصرشیرین افزود: تمام ظرفیت های درمانی و آمبولانسی ارتش پای کار هستند و اعزام مصدومان هم با نیروهای ارتش انجام شده است.

وی اظهار داشت: پشتیبانی قرارگاه غرب در آماده باش کامل برای سوخت رسانی و آبرسانی در صورت نیاز هستند و 12 تیم هم در روستاهای سرپل ذهاب مشغول امداد رسانی می باشند.

وی گفت: بیمارستان 520 ارتش هم آماده باش است و کادرهای درمانی و همچنین بخش مهندسی ارتش آماده هستند و اتاق های عمل مهیا شده است.

امیر آریانفر ادامه داد: در صورت نیاز و مساعد شدن هوا بالگرد هم به مناطق زلزله زده اعزام خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ، آخرین آمار مصدومان زلزله 6.4 ریشتری یکشنبه شب سرپل ذهاب را 513 نفر اعلام کرد و گفت: عمده این مصدومان به صورت سرپایی مداوا شدند.

ساعت 20:07 روز یکشنبه زمین لرزه ای به بزرگی 6.4 درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) غرب استان کرمانشاه را لرزاند.

به گزارش ایرنا، موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران گزارش داد، این زمین لرزه در عمق هفت کیلومتری زمین و در فاصله 17 کیلومتری سرپل ذهاب، 18 کیلومتری قصرشیرین و 33 کیلومتری گیلانغرب و 127 کیلومتری مرکز کرمانشاه رخ داده است. 

این زلزله به حدی شدید بود که در تمام نقاط استان کرمانشاه احساس شد و اکثر مردم را به معابر عمومی و پارکها کشاند.

این زلزله پس لرزه زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان سال گذشته بوده که در 11 کیلومتری بخش ازگله و 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب رخ داد و 620 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشت.

این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی حدود 100 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دیده اند.