کدخبر: ۲۵۳۰۱۷ لینک کوتاه

تایمز خبر داد؛

استعفای ترزا می در قبال حمایت از برگزیت

اقتصادنیوز؛ روزنامه تایمز انگلیس خبر داده است که اعضای حزب محافظه‌کار انگلیس می‏‌گویند به‌‏شرطی از توافق برگزیت حمایت می‏‌کنند که خانم نخست‌‏وزیر تاریخ دقیق استعفای خود را اعلام کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر؛ «تایمز» به‌نقل از منابع آگاه می‌گوید اعضای حزب محافظه‌کار (توری) انگلیس از توافق برگزیت که یکشنبه این هفته میان لندن و اتحادیه اروپا حاصل شد؛ استقبال کرده اما حمایت از آن را مشروط به کناره‌گیری ترزا می از مقام نخست‌وزیری می‌دانند.

به گفته منابع آگاه، هم‌حزبی‌های ترزا می تنها زمانی به توافق رای مثبت خواهند داد که وی با ارائه جدول زمانی، موعد دقیق کناره‌گیری خود را مشخص کند.

تاکنون ۲۵ نفر از اعضای حزب محافظه‌کار به طور علنی خواهان کناره‌گیری ترزا می شده‌اند و چنانچه این رقم به ۴۸ نفر برسد، جلسه رای‌ اعتماد برگزار خواهد شد.

قرار است رای‌گیری پارلمان درباره توافق برگزیت، روز ۱۱ دسامبر (۲۰ آذر) برگزار شود.

بسیاری از اعضای حزب محافظه‌کار که از موافقین برگزیت هستند، از توافق به‌دست‌آمده میان لندن-بروکسل راضی نیستند چراکه آن را ابزاری برای ادامه تسلط اتحادیه اروپا بر انگلیس تصور می‌کنند.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا نیز که از حامیان برگزیت است؛ توافق به‌دست‌آمده را به‌نفع اتحادیه اروپا و مغایر با منافع تجاری واشنگتن-لندن می‌داند.